w , , , , , , , ,

23 listopada pierwsze miasto w Polsce wprowadza zakaz benzyny i Diesla

23-listopada-pierwsze-miasto-w-polsce-wprowadza-zakaz-benzyny-i-diesla

23 listopada 2022 roku będzie pamiętany przez wielu. Pierwsze danie miasto w Polsce oficjalne decyzje dotyczące zakazu silników benzynowych i typu Silnik wysokoprężny. Podczas sesji Rady Miasta radni Krakowa przyjęli uchwałę o utworzeniu strefy czystego transportu na terenie całego miasta. 

Silnik wysokoprężny i paliwo zakazane. Zakaz wjazdu impact miasta

Krakowscy radni przyjęli w środę uchwałę o Strefie Czystego Transportu (SCT). Oznacza to, że w kolejnych latach impact miasta nie wjadą najstarsze samochody. Ograniczenia mają posiadać moc prawną w całym mieście i będą wprowadzane w dwóch etapach – pierwszym od chwili 1 lipca 2024 r., drugim od chwili 1 lipca 2026 r.

Zbytnio ustanowieniem Strefy Czystego Transportu (SCT) było 24 radnych, przeciwko 13, dwóch wstrzymało się od chwili głosu, jedynka nie brał udziału w głosowaniu. Zbytnio głosowali radni klubów Podwyższenie-KO, Nowomodny Kraków, Przyjazny Kraków, Kraków gwoli Mieszkańców. Przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Projektodawcą uchwały jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

samochod wydech

Łukasz Franek, Kierownik Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie: – Wypracowaliśmy, wspólnie z mieszkańcami poprzez konsultacje i uwzględniając zgłaszane opinie wersję, która była kompromisem. To optymalne rozwiązanie.

Strefy Czystego Transportu zakazujące poruszania się po miastach samochodów z silnikami benzynowymi oznacza to typu Silnik wysokoprężny są uprzednio stosowane w Europie od chwili lat. To świetny sposób na poprawę jakości powietrza w miastach oraz dbanie o zdrowie ich mieszkańców. W samej Europie obowiązuje uprzednio z okładem 300 takich stref, tudzież w przygotowaniach jest kolejnych 200. Również w Polsce trwają takie prace. 

Usługi transportowe drogowy jest odpowiedzialny zbyt emisje pyłów zawieszonych PM10, PM2,5, tudzież wyjątkowo rakotwórczych tlenków azotu (NOx). Dowodem na to są tryb wskazujące, że po wymianie pieców w Krakowie nie zniknął do głębi advise z jakością powietrza.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie. Dwójka etapy

W pierwszym etapie wprowadzania Strefy, od chwili 1 lipca 2024 impact 30 czerwca 2026, impact miasta nie wjadą samochody najstarsze i w największym stopniu zanieczyszczające powietrze, tj. około i z okładem 30-letnie. Pojazdy zarejestrowane po raz ostatni przed 1 marca 2023 będą w tym miejscu podlegały łagodniejszym ograniczeniom. Invent Krakowa wjadą pojazdy zasilane benzyną/LPG o minimalnej normie Euro 1, tudzież w przypadku diesli o minimalnej normie Euro 2. Auta zarejestrowane po 1 marca 2023 r. będą podlegały surowszym ograniczeniom – czyli będą musiały spełniać normę Euro 3 gwoli pojazdów zasilanych benzyną/LPG, tudzież w przypadku diesli normę Euro 5.

Od czasu 1 lipca 2026 r. przeszkoda będzie obowiązywało wszystkie pojazdy, niezależnie od chwili daty ostatniej rejestracji, zależeć będą tym samym wymogom. Invent SCT nie wjadą samochody benzynowe niespełniające wymogów emisyjnych Euro 3 (auta wyprodukowane przed 2000 r.) oraz samochody z silnikiem diesla niespełniające wymogów emisyjnych Euro 5 (auta wyprodukowane przed 2010 r.).

Legagraf

sc:moto

Przeczytaj całość tutaj: 23 listopada pierwsze miasto w Polsce wprowadza zakaz benzyny i Diesla

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lepiej-zabezpiecz-sie-w-gotowke.-urzednicy-ostrzegaja-przed-mozliwoscia-wstrzymania-dostaw-pieniedzy

Lepiej zabezpiecz się w gotówkę. Urzędnicy ostrzegają przed możliwością wstrzymania dostaw pieniędzy

niemcy-chca-dac-polsce-baterie-patriot.-szef-mon-mariusz-blaszczak-woli-je-przekazac-ukrainie

Niemcy chcą dać Polsce baterie Patriot. Szef MON Mariusz Błaszczak woli je przekazać Ukrainie