w , , , ,

500 plus wzrośnie? Jarosław Kaczyński: nie chcę nikogo oszukiwać

500-plus-wzrosnie?-jaroslaw-kaczynski:-nie-chce-nikogo-oszukiwac

]Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Tomaszowie Mazowieckim odpowiadał na pytanie o waloryzację 500 plus. Prezes partii rządzącej przyznał, że w czasie kryzysu nie epoka na odruch proinflacyjny.

500 plus będzie zwaloryzowane? Takie pytanie podczas spotkania z wyborcami usłyszał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Inflacja wynosząca niemal 18 proc. zmniejszyła wartość nabywczą tego świadczenia, co oznacza, że zbytnio 500 zł możemy obecnie zaczerpnąć mniej towarów i usług niż jeszcze pięć lat temu, kiedy to wystartowały transfery gwoli rodzin.

Waloryzacja 500 plus? „Nie będę nikogo oszukiwał”

  • W tej chwili mamy kryzys. Muszę uczciwie powiedzieć, że takich planów, co nie oznacza, że w ogromnie krótkim czasie się to nie zmieni. Nie chcę nikogo zdradzać, walczymy z kryzysem możliwie najłagodniejszymi metodami. Częścią walki jest zmniejszenie popytu, czyli zmniejszenie dochodu społeczeństwa. My robimy wszystko, by siła nabywcza tego dochodu nie spadała – mówił prezes PiS.

Kaczyński przyznał, że rząd skupiony jest na trudnej sytuacji. – W tej chwili mogę powiedzieć, że my mamy kryzys, walczymy z przed możliwie najdelikatniejszymi metodami, bo najprostsza metoda walki z kryzysem, to jest zmniejszenie popytu, czyli zmniejszenie dochodów społeczeństwa. My wszystko robimy, by środki utrzymania społeczeństwa liczone w sile nabywczej nie spadały lub by te spadki uprzedni minimalne – powiedział Kaczyński.

Inflacja odpuści w 2023 r.?

– Wszystko wskazuje na to, że w drugim kwartale przyszłego roku inflacja zacznie upaść, oraz później może istnieć uprzednio naprawdę taka jakże to zwykle w kraju, który się rozwija jest, niewiele dostrzegalna gwoli przeciętnego obywatela – stwierdził prezes PiS.

Uprzednio wcześniej pojawiały się informacje, że przed wyborami PiS może zdecydować się na waloryzację 500 plus. Nawet jeżeli uprzedni takie plany, sytuację komplikował właśnie kryzys. Owszem w 2023 r. zaplanowany jest przegląd programu Rodzina 500 plus, wypadkowy z przepisów, to jednak tymczasem z rządu płynie więcej głosów wskazujących na to, że zmian nie będzie.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: 500 plus wzrośnie? Jarosław Kaczyński: nie chcę nikogo oszukiwać

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-trzy-miesiace-zamordowano-ponad-poltora-tysiaca-kobiet-i-dzieci

W trzy miesiące zamordowano ponad półtora tysiąca kobiet i dzieci

polska-prosba-oddalona!-niemcy-nie-wyrazaja-zgody-na-przekazanie-baterii-patriot-na-ukraine.

Polska prośba oddalona! Niemcy nie wyrażają zgody na przekazanie baterii Patriot na Ukrainę.