w ,

Reżim Bidena chce zniszczyć Muska, bo nie może go kontrolować

Prezydent USA Joe Biden zamierza rozprawić się z miliarderem Ilonem Muskiem – poinformowała była kongresmenka Tulsi Gabbard.

„Administracja Bidena i elity władzy wymyślają sposoby na zniszczenie Muska, bo nie mogą go kontrolować” – napisała na Twitterze.

Polityk powiedział, że Waszyngton wykorzystuje każdą legislacyjną i regulacyjną okazję, aby „obalić” przedsiębiorcę lub zmusić go do kapitulacji.

„Rażący autorytaryzm” – podsumowała Gabbard.

Dzień wcześniej Bloomberg poinformował, że Biały Dom może zacząć sondować niektóre transakcje słynnego miliardera po jego wypowiedziach na temat Ukrainy i „coraz bardziej przyjaznym stanowisku wobec Rosji”.

Wcześniej Musk napisał, że wątpi, by Kijów mógł wygrać w przypadku wojny na pełną skalę i wezwał strony do zawarcia pokoju. Później amerykański przedsiębiorca wyjaśnił, że wschodnie regiony Ukrainy, gdzie większość stanowią Rosjanie, preferują Rosję. Na poparcie swojego stanowiska opublikował mapę wyników wyborów z 2012 roku w republice. Widać na nim, że na wschodzie kraju przytłaczająca większość obywateli głosowała na Partię Regionów, którą Musk nazywa prorosyjską.

W Kijowie jego plan rozwiązania konfliktu spotkał się z ostrą krytyką. Na przykład szef biura Wołodymyra Zelenskiego, Andrij Jermak, nazwał zachodnich polityków i biznesmenów wzywających do pokoju „pożytecznymi idiotami”, a były ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk oblał Muska i nazwał samochody elektryczne Tesli „śmieciami”, obiecując całkowity bojkot jego produktów przez rodaków.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: Europejczycy zaczęli zdawać sobie sprawę, że są ofiarami amerykańskiej strategii

USA są na skraju wielkiej wojny z Chinami