w

Agenda Bilderberg 2022: Dezinformacja, deglobalizacja i zakłócenie globalnego systemu finansowego

Każdego roku najbogatsi i najpotężniejsi dyrektorzy biznesowi, bankierzy, szefowie mediów, liderzy myśli akademickiej i politycy gromadzą się za zamkniętymi drzwiami i dyskutują o tym, jak kształtować świat, jednocześnie utrwalając status quo, który był bardzo korzystny dla nielicznych wybranych. Mówimy oczywiście o dorocznym i zawsze supertajnym spotkaniu Grupy Bilderberg.

68. Spotkanie Grupy Bilderberg już trwa w Waszyngtonie, DC, które rozpoczęło się w czwartek i potrwa do niedzieli. 

Dyrektor generalny Pfizer Albert Bourla, były dyrektor generalny Google Eric Schmidt, Henry Kissinger i dyrektor CIA William J. Burns są wśród 120 zaproszonych w tym roku ( kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę ) z 21 krajów.

Grupa Bilderberg szczyci się egzekwowaniem zasady Chatham House,  zgodnie z którą uczestnicy mogą swobodnie korzystać ze wszystkich cennych informacji, jakich sobie życzą, ponieważ osoby uczestniczące w tych spotkaniach są zobowiązane do nieujawniania źródła jakichkolwiek poufnych informacji ani tego, co dokładnie zostało powiedziane. To pomaga zapewnić legendarną tajemnicę Grupy Bilderberg – powód niezliczonych teorii spiskowych. Ale, jak zauważa Pepe Escobar, nie oznacza to, że dziwny sekret może nie zostać ujawniony.

Według grupy jest to lista tematów do omówienia: 

 1. Zmiany geopolityczne
 2. Wyzwania NATO
 3. Chiny
 4. Wyrównanie indyjsko-pacyficzne
 5. Chińsko-amerykański konkurs techniczny
 6. Rosja
 7. Ciągłość rządu i gospodarki
 8. Zakłócenie globalnego systemu finansowego
 9. Dezinformacja
 10. Bezpieczeństwo energetyczne i zrównoważony rozwój
 11. Zdrowie po pandemii
 12. Fragmentacja społeczeństw demokratycznych
 13. Handel i deglobalizacja
 14. Ukraina

Jak widać, członkowie (dwie trzecie uczestników z Europy i reszta z Ameryki Północnej) będą dyskutować (planować?) sposoby radzenia sobie z powstawaniem dwubiegunowego świata. Ponadto program wydaje się odwracać uwagę od wolności, ponieważ grupa będzie omawiać plany zwalczania „dezinformacji” lub elit uciszających swoich przeciwników. 

Tematem przewodnim weekendu będą „Reorientacje geopolityczne” po inwazji Rosji na Ukrainę. Drugi to „wyzwania NATO” i prawdopodobnie sposób, w jaki europejscy członkowie będą odstraszać rosyjską agresję. A trzeci to Chiny, ponieważ Pekin grozi inwazją na Tajwan. 

Ostatecznie to, co zostało postanowione, nigdy nie ujrzy światła dziennego, chociaż wyłoni się jako oficjalna polityka, która pomaga służyć elicie Bilderberg. A jeśli historia jest jakimkolwiek wskaźnikiem, to tylko pogorszy obecną sytuację globalną.

„Jeśli Grupa Bilderberg nie jest jakimś spiskiem, jest prowadzona w taki sposób, aby dać wyjątkowo dobrą imitację jednego z nich” 

– C. Gordon Tether, pisarz dla Financial Times, kiedyś zaopiniowany w maju 1975 roku. 

A oto jak Grupa Bilderberg kontroluje świat. 

Tymczasem… 

Ponieważ grono elit spotyka się regularnie od dziesięcioleci, jesteśmy pewni, że wydarzenia ostatnich kilku lat nie mają z nimi nic wspólnego.

Na koniec zauważamy, że Alastair Crooke wierzył , że początek  końca  wizji Bilderberg/Soros jest już w zasięgu wzroku. 

Stary Porządek będzie się trzymał, nawet do ostatniego paznokcia. Wizja Bilderberg to pojęcie wielokulturowego, międzynarodowego kosmopolityzmu, które przewyższa dawny nacjonalizm; zwiastując koniec granic; oraz doprowadzenie do „technokratycznego” globalnego zarządzania gospodarczego i politycznego pod przewodnictwem USA . 

Jej korzenie sięgają takich postaci jak James Burnham, antystalinowski, były trockista, który pisząc już w 1941 roku opowiadał się za oddaniem dźwigni finansowej i ekonomicznej władzy w ręce klasy zarządzającej: elity – która jako jedyna być zdolnym do kierowania współczesnym państwem – dzięki rynkowi tej elity i finansowo-technicznemu nosowi. Było to, bez ogródek, wezwanie do eksperta, technokratycznej oligarchii. 

Burnham wyrzekł się swojej lojalności wobec Trockiego i marksizmu we wszystkich jego formach w 1940 roku, ale przyjął taktykę i strategie infiltracji i działalności wywrotowej (nauczonej jako członek wewnętrznego kręgu Lwa Trockiego) i podniósł trockistowskie kierownictwo „Polityka tożsamości” ma stać się „urządzeniem” fragmentacji, mającym na celu wprowadzenie kultury narodowej na nową scenę, w sferze zachodniej. Jego książka z 1941 r.,  „ Rewolucja menedżerska ”,  zwróciła uwagę Franka Wisnera, a następnie legendarnego przedstawiciela CIA, który w pracach Burnhama i jego kolegi widział trockistę, Sidneya Hooka, perspektywę  zbudowania  skutecznego sojuszu byłych Trockiści przeciwko stalinizmowi.

Ale dodatkowo Wisner postrzegał jego zalety jako plan dla kierowanego przez CIA, pseudoliberalnego, kierowanego przez USA porządku globalnego. („Pseudo”, ponieważ, jak jasno określił to Burnham w The Machiavellians, Defenders of Freedom,  jego wersja  wolności oznaczała cokolwiek poza wolnością intelektualną lub wolnościami określonymi w amerykańskiej konstytucji. „To, co naprawdę oznaczało, to konformizm i uległość”).

Krótko mówiąc, (jak zauważyli Paul Fitzgerald i Elizabeth Gould  ), „do 1947 roku przemiana Jamesa Burnhama z komunistycznego radykała w amerykańskiego konserwatystę Nowego Porządku była zakończona. Jego  Walka o Świat  [przekształcona w notatkę dla  Biura Usług Strategicznych USA  (OSS, poprzednika CIA)] dokonał „ francuskiego zwrotu”  w sprawie permanentnej rewolucji komunistycznej Trockiego i przekształcił ją w stały plan bitwy dla globalne imperium amerykańskie. Wszystko, co było potrzebne do uzupełnienia dialektyki Burnhama, to stały wróg, a to wymagałoby wyrafinowanej kampanii psychologicznej, aby utrzymać nienawiść do Rosji „przez pokolenia”.

Jednak, jak napisał wcześniej Charlie Skelton, największym etycznym pytaniem, przed jakim stoi szczyt, nie jest to, czy wydoić szaleństwo wojny dla zysku. Bombardowanie i odbudowa krajów, rakiety i dług, wszystko w porządku: tak właśnie działa neoliberalizm. To, co jest trudniejsze do uzasadnienia, w ramach demokratycznych ram, to praktyczny proces, w którym konflikty są dyskutowane za zamkniętymi drzwiami przez czołowych polityków we współpracy z miliarderami przemysłowcami i spekulantami z sektora prywatnego. Premier Holandii omawia globalne punkty zapalne w luksusowej prywatności z dyrektorem generalnym Royal Dutch Shell i prezesem Goldman Sachs International. To okropna optyka.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WHO zum Rückzug gezwungen. Pandemischer Faschismus gestoppt

Agenda „Net Zero” ma niszczycielskie konsekwencje. Oto, co musisz wiedzieć