w

Agenda „Net Zero” ma niszczycielskie konsekwencje. Oto, co musisz wiedzieć

Istoty ludzkie — bez względu na rasę, religię czy kulturę — ​​lubią przyjmować wszelkie przekonania, które są absolutne. Dzieje się tak, ponieważ przekonania absolutne są proste, łatwe do zrozumienia, a fałszywe alarmy dają nam fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli zaczynamy wierzyć, że konkretna idea, miejsce lub grupa ludzi są albo dobre, albo złe, to my, ludzie, oszukujemy się myśląc, że mamy już rozpracowany kawałek konkretnego równania.

Taki binarny punkt widzenia jest psychologicznie pocieszający, dający nam poczucie pewności i kontroli. Im więcej kontroli czujemy, tym bardziej jesteśmy pewni, że mamy tu do czynienia z pętlą sprzężenia zwrotnego.

A teraz pomyśl o propagandzie, która jest oczywiście grupą uspokajającą inną grupę w określonej narracji. Zastanów się, że jeśli zdecydowałeś, że grupa ludzi jest zła, to wszystko, co musisz zrobić, to trzymać się od nich z daleka lub trzymać ich z dala od siebie. Życie stało się łatwiejsze. Jeśli uznasz, że grupa ludzi jest twoim wrogiem, wystarczy, że zaczniesz z nimi wojnę, a kiedy wszyscy znikną, życie na pewno będzie lepsze, prawda?

Problem z myśleniem absolutnym

Problem z myśleniem absolutnym polega na tym, że powoduje ono ból i cierpienie w życiu osoby, która w każdym aspekcie swojego procesu myślowego trzyma się postawy „wszystko albo nic”. Dzieje się tak, ponieważ dana osoba jest rutynowo narażona na sprzeczności ze swoimi przekonaniami, co stwarza poczucie zagrożenia dla jej światopoglądu . Wyeliminowanie zagrożenia (anulowanie) przynosi ulgę, a nawet zniesienie jakiejkolwiek sprzeczności dodaje otuchy.

Dlatego myślenie absolutne jest genezą m.in. ludobójstwa.

Po co o tym wspominać? Bo słysząc stwierdzenia, które są powszechnie absolutne, jak: „nauka jest ustalona”, wiesz, że mamy do czynienia z kultem, a nie nauką.

Dlatego deklaracje rządów o zerowej emisji dwutlenku węgla i drodze do zerowej emisji są niebezpieczne. Ponieważ są absolutne, pozwalają na demonizację, a tym samym wykorzenienie każdego, kto sprzeciwia się tej narracji.

Dosłownie niemożliwe jest dotarcie do prawdy bez możliwości zobaczenia możliwości innych lub nowych faktów.

Dotyczy to każdej dziedziny, nie tylko nauki o klimacie.

Fakty i realia

Fakty i rzeczywistość zazwyczaj przywracają społeczeństwom poczucie racjonalności. Chiny Mao nigdy nie zrezygnowały z prób scentralizowanego rolnictwa, ponieważ debata i dyskusja spowodowały, że pomyśleli sobie:  „O rany, to nie wygląda dobrze, być może myliliśmy się w naszych założeniach”. Nie, najpierw zagłodzili dziesiątki milionów ludzi i dopiero wtedy, gdy dowody były absolutnie przytłaczające, a histeria wypaliła się, była możliwość wyznaczenia innego kursu.

Mamy wiele przykładów w historii, ale rozważmy dzisiaj ten jeden z emisji CO2, który przyczynia się do „odnawialnych źródeł energii” i „zrównoważonej” przyszłości.

Nigdy w historii człowieka nie przeszliśmy od  bardziej gęstej formy energii do mniej gęstej. Powód jest prosty. To jest „bardziej do tyłu”.

Jeśli spojrzymy w dowolnym momencie, kiedy przeszliśmy od formy o mniejszej gęstości energii do formy o większej gęstości energii, zobaczymy wiele rzeczy.

  • Wyższa produktywność
  • Obniżona inflacja (dwa idą w parze)
  • Rosnące standardy życia

Ma się rozumieć, że robiąc coś przeciwnego, prawdopodobnie zobaczymy, co następuje:

  • Niższa produktywność
  • Zwiększona inflacja
  • Spadek poziomu życia

Zwrot energii z inwestycji (EROI)

Patrząc czysto z perspektywy inwestycyjnej, ważnym wskaźnikiem jest zwrot energii z inwestycji. Wielokrotność twojego wkładu energii, która przekłada się na wyjście.

Zwolennicy energii słonecznej zwrócą uwagę, że energia słoneczna generuje przyzwoite zyski.

Często pomijane jest to, że liczby używane do wspierania tego są najczęściej wybierane z lokalizacji (cieszenie się światłem słonecznym) i godzin dziennych. Jest to problem, biorąc pod uwagę, że energia słoneczna nie działa, gdy słońce nie świeci, czyli w pochmurny lub deszczowy dzień, a także w nocy. I to jest czas, kiedy w grę wchodzi masowe zapotrzebowanie na energię elektryczną, aby pokryć brak energii słonecznej.

Jeśli źródło wytwarza energię elektryczną w czasie niezgodnym z popytem, ​​cena, za którą może sprzedawać, może być często ujemna. To jak próba sprzedania mi zimnego cappuccino o 15:00. Nie chcę tego. Chcę, żeby było gorąco i o 7 rano, dzięki.

Jednak aby uzyskać prawdziwe odzwierciedlenie całkowitych kosztów energii elektrycznej, musimy uwzględnić koszty magazynowania i dostawy, aby uzyskać EROI (zwrot energii z inwestycji).

Jeśli przyszły EROI będzie niższy niż jakikolwiek poprzedni EROI dla energii elektrycznej (a będzie to spowodowane droższymi, mniej gęstymi i mniej efektywnymi źródłami energii), to w konsekwencji możemy spodziewać się niższej produktywności, wyższych kosztów, wyższej inflacji i niższego standardu życia.

Jeśli spojrzymy na historię człowieka z energetycznego punktu widzenia, zobaczymy: drewno, biomasę, węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny, uran. Biomasa jest gęstsza energetycznie niż drewno, a węgiel jeszcze gęstszy i tak dalej.

Gęste formy energii o wysokim EROI pozwalają wykonywać pracę naturze. Na przykład ropa jest skoncentrowaną energią słoneczną sprzed eonów.

Infrastruktura

Inną kwestią wymagającą rozważenia jest to, że do budowy infrastruktury słonecznej i wiatrowej potrzeba dużo gęstego paliwa.

Te turbiny wiatrowe wymagają dużej ilości stali. Do produkcji stali potrzebujemy kopalni rudy żelaza i węgla koksowego do formowania stali. Potem jest beton i grafit. Wszystkie te rzeczy trzeba wydobywać, sprowadzać na powierzchnię ziemi, przewozić ciężarówkami, przewozić, wykuwać i tak dalej. Wszystkie te procesy są, jeśli się nad tym zastanowić, składnikami gęstości energii.

Ale absolutyści mówią nam, że pozbywamy się wszystkich tych procesów. Zero to słowo absolutne.

Osiągnięcie zera netto

W niektórych częściach świata możemy zbliżyć się do pewnego poziomu „zera”. Zero energii, zero jedzenia, zero życia. A  to oznacza konflikt  , jakiego nigdy w życiu nie doświadczyliśmy.

Chciałbym, żeby tak nie było, ale to jest droga, którą podążamy z absolutystami kierującymi tą tytaniczną katastrofą w trakcie tworzenia.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agenda Bilderberg 2022: Dezinformacja, deglobalizacja i zakłócenie globalnego systemu finansowego

Norwegische Regierung sammelt Details von persönlichen Supermarkteinkäufen durch Bankkartentransaktionen