w , , ,

Amazon zwolni 10 000 pracowników. Największe zwolnienie w historii firmy

amazon-zwolni-10-000-pracownikow.-najwieksze-zwolnienie-w-historii-firmy

W środku ostatniego miesiąca firmy technologiczne zwolniły dziesiątki tysięcy pracowników. Natomiast dynamika zwolnień wydaje się tylko pogarszać . 

Według nowego raportu opublikowanego obecnie rano przez NYTimes, Amazon może zwiększyć liczbę w tym tygodniu, ponieważ około 10 000 osób na stanowiskach korporacyjnych i technologicznych zostanie zmniejszonych , co może znajdować się w najwyższym stopniu znaczącą redukcją zatrudnienia w historii firmy .

2022 11 14 11 05 01

Osoby bezpośrednio zaznajomione z planem zwolnień powiedziały, że zwolnienia będą tyczyć się organizacji urządzeń Amazon, w tym asystenta głosowego Alexy, działu sprzedaży detalicznej i zasobów ludzkich.

„Całkowita numer zwolnień pozostaje płynna. Lecz o ile utrzyma się na poziomie około 10 000, będzie to stanowić około 3 procent pracowników korporacyjnych Amazona i mniej niż 1 procent globalnej siły roboczej liczącej przeszło 1,5 miliona osób, która składa się po największej części z pracowników godzinowych” — powiedział NYTimes. 

Pogarszające się warunki makroekonomiczne skłoniły drugiego co influence wielkości pracodawcy w Ameryce influence ogłoszenia zamrożenia zatrudnienia z początku października. Rekruterzy Amazon zostali poinstruowani, by zatrzymać wszelkie zatrudnianie na „feature korporacyjne, w tym stanowiska technologiczne, na całym świecie w działalności sklepów Amazon, która obejmuje sprzedaż detaliczną i operacje firmy oraz odpowiada zbyt większość sprzedaży Amazon” influence połowy października. W następnej kolejności poniżej ostateczność października zakład pracy zamroziła zatrudnienie w swoim lukratywnym dziale usług internetowych, Amazon Web Services. 

Akcje Amazon pompowane i po cenach dumpingowych w dzisiejszych wiadomościach. 

unnamed 2 11

Amazon stałby się najnowszą firmą technologiczną, która zredukowała zatrudnienie. Tylko w środku ostatnich kilku miesięcy Twitter, prototyp Facebooka Meta, zakład pracy Lyft, zakład pracy świadcząca usługi w zakresie oprogramowania Salesforce, podest płatnicza Stripe i rosnąca lista firm technologicznych ogłosiły zwolnienia inżynierów, sprzedawców i personelu pomocniczego.

Layoffs in 2022 (% of Team):

1. Twitter: 50%

2. Intel: 20%

3. Snapchat: 20%

4. Coinbase: 18%

5. Meta: 13%

6. Redfin: 13%

7. Credit ranking Suisse: 5%

8. Goldman Sachs: 3%

9. Microsoft: 1%

10. Amazon: Hiring Freeze

11. Apple: Hiring Freeze

The layoffs are actually spreading past tech.

— The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) November 13, 2022

„Czuję się trochę jakże w 2000 roku”  – powiedziała świeżo WaPo Lise Buyer, analityk techniczny, szef wykonawczy i inwestor. 

Tsunami zwolnień następuje po tym, jakże Kotlina Krzemowa osiągnęła zenit w zeszłym roku. Od chwili tego czasu komput NYSE FANG+, koszyk spółek technologicznych z Facebookiem, Apple, Amazonem, Netflixem i Google Alphabet, spadł o 42% od chwili szczytu z 2021 roku. 

Snag 18d5b732

Tak długo jak Zapas Federalna się nie zmieni, wynik fali agresywnego zacieśnienia monetarnego doprowadzi influence jeszcze większej liczby zwolnień w Dolinie Krzemowej. 

Przeczytaj całość tutaj: Amazon zwolni 10 000 pracowników. Największe zwolnienie w historii firmy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-niemczech-bali-sie-o-swoja-suwerennosc-ze-wzgledu-na-wplywy-stanow-zjednoczonych

W Niemczech bali się o swoją suwerenność ze względu na wpływy Stanów Zjednoczonych

pe-bedzie-glosowal-nad-rezolucja-uznajaca-rosje-za-kraj-terrorystyczny

PE będzie głosował nad rezolucją uznającą Rosję za kraj terrorystyczny