w

Ambasador Ukrainy w Niemczech oskarżył Merkel o całkowity brak samokrytycyzmu

Brak samokrytycyzmu ze strony byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel wobec jej niegdysiejszego kursu wobec Rosji jest zastanawiający – powiedział ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk.

Merkel wystąpiła publicznie w niemieckiej telewizji po raz pierwszy od ustąpienia ze stanowiska kanclerza we wtorek. Była kanclerz Niemiec powiedziała, że nie uważa, by prowadziła niewłaściwą politykę wobec Rosji i jest przekonana, że nie ma za co przepraszać. W szczególności Merkel stwierdziła, że jej „nie” dla przystąpienia Ukrainy do NATO w 2008 r. było słuszną decyzją.

„Niestety, w pierwszym wywiadzie po zmianie rządu pół roku temu nie było ani odrobiny samokrytyki” – powiedział agencji DPA Melnik. Ambasador dodał, że zastanawiają go wypowiedzi byłej kanclerz „o nieomylności” jej kursu wobec Rosji i jej zbyt „protekcjonalny stosunek” do rosyjskich przywódców.

POLECAMY: Ambasador Ukrainy znów błysnął inteligencją. Odmowa przekazania czołgów to hańba, która przejdzie do historii

Wcześniej Melnyk kilkakrotnie krytykował urzędującego kanclerza Niemiec Olafa Scholza za opóźnienia w dostawach broni dla Kijowa. Natomiast za niechęć do odwiedzenia Kijowa ukraiński dyplomata nazwał kanclerza „obrażoną paszkwilantką”.

We wtorek „Bild” podał, że minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Berbock nie chciała spotkać się z Melnykiem, ponieważ zamierza odbywać spotkania „tylko z kolegami ministrami, a nie z ambasadorami”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vietnam arrests health minister, Hanoi mayor over Covid test-kit scandal

Ukraine’s ambassador to Germany accused Merkel of a complete lack of self-criticism