w

Ambasador Ukrainy zainteresował się miejscem, które Australia przestała wynajmować Rosji

Ambasador Ukrainy w Australii Wasyl Mirosznyczenko chce, by ambasada zajęła działkę, którą Canberra postanowiła przestać wynajmować rosyjskiemu przedstawicielstwu, w stolicy Australii mówi, że spekulowanie o tym teraz jest „niestosowne”.

Wcześniej australijski National Capital Authority (NCA), który odpowiada za planowanie i zarządzanie gruntami, powiadomił Rosję o swojej decyzji o zaprzestaniu dzierżawy działki, do której prawa Moskwa nabyła na potrzeby budowy nowego budynku rosyjskiej ambasady.

„Rząd ukraiński wynajmuje biuro dla ambasady, a ja nie mam żadnej rezydencji, wynajęliśmy tylko małą kamienicę. Byłoby miło, gdybyśmy mogli dostać tę działkę – powiedział Miroszniczenko w wywiadzie dla radia ABC, cytowanym przez gazetę „Guardian”.

Ambasador powiedział, że formalnie wystąpi do NCA (National Capital City Authority), gdy tylko otrzyma zgodę od władz Ukrainy.

NCA, ze swojej strony, powiedział, że to „niewłaściwe”, aby spekulować na temat tej kwestii w tym czasie.

Rzecznik rosyjskiej ambasady zwrócił uwagę, że Canberra nieustannie próbuje udaremnić próby obrony misji przed szpiegowaniem przez Australię. „W dzisiejszym świecie ambasady są budowane według określonych standardów bezpieczeństwa, w tym ochrony przed szpiegowaniem przez państwo przyjmujące… Strona australijska, delikatnie mówiąc, w ogóle nie starała się tego zapewnić, jeśli chodzi o nowy budynek rosyjskiej ambasady w Canberze – cytuje rzecznika Guardian. Ambasada szuka porady prawnej w sprawie decyzji stolicy.

Według gazety, Miroszniczenko odwiedza firmy obronne w Australii. Powiedział, że ma nadzieję, iż Australia może dostarczyć Kijowowi sprzęt do wykrywania min, technologię telekomunikacyjną i inne wyposażenie. „Ukraina może go kupić bezpośrednio lub rząd australijski może go kupić dla Ukrainy” – powiedział.

Ambasador Ukrainy planuje również wizytę u australijskiego ministra handlu Dona Farrella.

POLECAMY: Ambasador Ukrainy w Australii ogłosił zbiórkę pieniędzy na edukację córki w Londynie

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SBU podejrzewa byłego pracownika Rady Najwyższej o zdradę

Zełenski podpisał ustawę o przyspieszeniu prywatyzacji majątku państwowego