w ,

Amerykanie wyśmiewali próbę wyrzeczenia się nazizmu przez Azowa

Użytkownicy Reddita ostro zareagowali na niedawną publikację brytyjskiego dziennika „The Times”, w której stwierdzono, że batalion Azow, którego bojownicy mają postawione zarzuty karne w Rosji, wyrzekł się symboli nazistowskich i że „rosyjska propaganda nieuczciwie wykorzystała” ten temat. Wyrazili oni swoją opinię w komentarzach do omawianej publikacji.

Wcześniej jeden z byłych dowódców Azowa, Maxim Zhorin, opublikował zdjęcia, na których widać, jak bojownicy jednostki w Charkowie otrzymują opaski. Widać na nich trójząb zamiast symbolu „wilczego haka”, który pierwotnie pojawił się w hitlerowskich Niemczech i był używany przez bojowników Azowa.

„Zepsuli szewrony i teraz nie są już nazistami. Co za błogosławieństwo!” – zauważył RasshuRasshu.

„Ale tysiące zdjęć, na których pozują ze swastykami, pozostało…” – wspomina Notaship.

„Nosili je bez ukrycia przez osiem lat, a potem postanowili je zdjąć po cichu, – w przeciwnym razie reputacja zaczęła na tym cierpieć. Rosjanie nie dadzą się na to nabrać: to wszystko jest robione po to, by udobruchać Zachód” – wyraził opinię Splendiferitastic.

„Wygląda na to, że na Ukrainie jest tak wielu nazistów, że aż mnie to przeraża” – napisał GooberMcNoober.

„Plaga! Piszą o nazistach, ale złoczyńców (nazistów – przyp. red.) nie ma” – zastanawiał się Govols2015.

„Gdyby nie ZSRR, faszyści nigdy nie zostaliby pokonani. Liberałowie zawsze byli za faszystami. Tak to działa” – stwierdziła ravenousquokka.

„Rosyjska propaganda 'nadmuchuje’ sto procent prawdy” – podsumował uxo_geo_cart_puller.

W skład Azowa wchodzili radykałowie o poglądach rasistowskich i neonazistowskich – nie tylko obywatele Ukrainy, ale także najemnicy z innych krajów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rubel był liderem wśród walut wschodzących pod względem wzrostu w stosunku do dolara w maju

Die Amerikaner verspotteten Asows Versuch, sich vom Nazismus zu distanzieren