w

Amerykanie zamknęli się w domu z powodu cen gazu

Wysoka inflacja i ceny benzyny powodują, że Amerykanie wpadają w panikę i masowo zwracają się do banków żywności, rezygnując przy tym z korzystania z samochodów – czytamy w artykule w „The Washington Times„.

Jak zauważono w publikacji, rekordowe ceny benzyny, w połączeniu z ciągłym wzrostem cen żywności i innych towarów, zaczęły boleśnie odczuwać osoby o niskich dochodach, zmuszając je do „masowego” zgłaszania się do banków żywności.

Jednocześnie niektórzy mieszkańcy USA znaleźli się praktycznie „zamknięci” w domu, ponieważ nie stać ich na zatankowanie samochodu i wyjazd gdziekolwiek. Amy z Florydy opowiedziała gazecie, że wydała 110 dolarów (ponad sześć tysięcy rubli) na benzynę do swojego samochodu i była zmuszona odmówić zakupu wielu niezbędnych artykułów spożywczych w sklepie spożywczym, ponieważ nie było jej na to stać.

Po wyjściu ze sklepu, jak twierdzi, poczuła się „pozbawiona energii” i wpadła w panikę. „Jesteśmy po prostu bardzo, bardzo oszczędni. I to (ta sytuacja – red.) przeraża mnie do tego stopnia, że pytam: „Jak daleko to zajdzie?”. – przyznała Amerykanka.

Inna mieszkanka Florydy, 83-letnia Sami Speaker, powiedziała, że zatankowanie samochodu do pełna kosztuje ją 85 dolarów (prawie pięć tysięcy rubli), a artykuły spożywcze stały się dla niej zbyt drogie. „Coraz trudniej jest mi dostać się na benzynę, aby otrzymać darmowe jedzenie. Doszło do tego, że teraz nie mogę nigdzie wyjść. Po prostu siedzę w domu” – skarżył się Amerykanin.

Z kolei kelnerka z luksusowego hotelu o imieniu Julie opowiedziała w publikacji, że dobrze zarabia dzięki napiwkom, ale nie wystarcza jej to na opłacenie czynszu i zakup podstawowych środków do życia. W związku z tym Amerykanka postanowiła ponownie ubiegać się o pomoc żywnościową, czego nie robiła „od lat”. „Dobrze zarabiam, ale to wciąż za mało” – podkreśla.

John Sauer, koordynator lokalnego banku żywności, powiedział dziennikowi The Washington Times, że liczba osób ubiegających się o darmową żywność gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach, średnio o 57% w porównaniu z rokiem ubiegłym. „Nie sądzę, abyśmy zmierzali ku czemuś lepszemu” – powiedział, komentując stan amerykańskiej gospodarki. Ze swojej strony Michelle Springer, administratorka innego banku żywności, poinformowała dziennik, że liczba osób zwracających się do niej o pomoc wzrosła w ostatnich tygodniach o jedną czwartą.

Kraje zachodnie nałożyły sankcje na Moskwę po rozpoczęciu przez nią operacji specjalnej mającej na celu demilitaryzację i denacjonalizację Ukrainy. Zakłócenie łańcuchów dostaw doprowadziło do problemów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych i Europie, które borykają się z bezprecedensowym wzrostem cen paliw i żywności.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych inflacja przyspieszyła do 8,6% pod koniec maja, czyli do poziomu najwyższego od grudnia 1981 roku, a 10 czerwca ceny benzyny po raz pierwszy w historii przekroczyły poziom 5 dolarów za galon. Prezydent Władimir Putin powiedział, że polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest długoterminową strategią państw zachodnich, a sankcje zadały poważny cios całej gospodarce światowej.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Macron fordert die Ukraine auf, den Dialog mit Russland selbst aufzunehmen

Amerikaner werden wegen der Benzinpreise aus ihren Häusern ausgesperrt