w

Amerykański ekonomista Sachs wskazuje kraje odpowiedzialne za zamach na North Streams

Wybuchy na nitkach gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 zostały prawdopodobnie popełnione przez USA i Polskę – powiedział agencji informacyjnej Bloomberg amerykański ekonomista Jeffrey Sachs.

„Europa przeżywa bardzo ostre spowolnienie gospodarcze. Spadek poziomu życia został pogłębiony przez rosnące ceny. Ale najważniejsze jest to, że gospodarka europejska cierpi bardziej niż jakakolwiek inna z powodu przerw w dostawie energii. A teraz, żeby to zakończyć, zniszczyli Nord Streams – powiedział ekspert.

Według niego pojawiły się doniesienia, że nad obszarem zagrożenia krążyły amerykańskie śmigłowce wojskowe stacjonujące w Gdańsku. Sachs przypomniał też, że USA groziły wcześniej zakończeniem Nord Streamu „w ten czy inny sposób”.

Ekonomista zaznaczył, że jego pogląd jest sprzeczny z „powszechną legendą” i że takich rzeczy nie można mówić na Zachodzie. To powiedziawszy, jego rozmówcy na całym świecie są przekonani o odpowiedzialności USA za to, co się stało – dodał.

„Nawet reporterzy z naszych gazet, którzy zajmują się tym tematem, przyznali mi się prywatnie: „Tak, oczywiście, że są, tylko że nasze media o tym milczą” – podsumował ekspert.

Wcześniej informowano, że w rejonie wyspy Bornholm, gdzie następnie doszło do wycieku gazu, od 1 do 3 września krążył helikopter amerykańskiej marynarki wojennej. Ponadto Amerykanie wykonywali loty nad gazociągami 10 i 19 września, w nocy z 22 na 23 września oraz z 25 na 26 września. We wszystkich przypadkach trajektorie wojsk amerykańskich wskazują na loty nad określonym obszarem wody.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska i Niemcy chciały, aby Rosja wypłaciła Ukrainie reparacje

Ukraina wydała zalecenia w przypadku ataku nuklearnego