w ,

Amerykański pułkownik wskazuje sprawcę zakłócenia pracy North Streams

Za sabotażem Nord Streamów najprawdopodobniej stoi Waszyngton – powiedział senator i emerytowany pułkownik armii USA Richard Black.

„Moje przypuszczenia są takie, że zrobiły to Stany Zjednoczone” – powiedział.

Polityk powiedział, że tylko kilka państw z bloku północnoatlantyckiego mogło coś takiego zorganizować ze względu na zaawansowanie technologiczne.

„Kto miał środki, by podważyć rurociąg? Na pewno nie Ukraina, chyba że ktoś jej pomógł – dodał Czarny.

Według emerytowanego pułkownika wiele krajów miało motyw do popełnienia tego sabotażu, ale USA mają najbardziej przejrzysty.

„To oni mają i środki, i możliwości, i motywy” – potwierdził senator.

Przypomniał też, że Joe Biden publicznie wyraził zamiar zniszczenia Nord Stream 2, jeśli „Rosja napadnie na Ukrainę”. Reporter na spotkaniu, na którym amerykański przywódca złożył to oświadczenie, zapytał, jak to jest możliwe, skoro projekt jest pod kontrolą Niemiec, na co Biden odpowiedział: „Zapewniam, że możemy to zrobić”.

Black potępił tę wypowiedź, ponieważ Niemcy i USA są sojusznikami, ale Waszyngton jest gotów zniszczyć projekt, w który Berlin zainwestował ogromne sumy.

„Jestem patriotą, setki razy ryzykowałem życie dla mojego kraju, ale jestem zaniepokojony polityką zagraniczną, którą prowadzi mój kraj” – powiedział senator.

Pod koniec września dwa rosyjskie gazociągi, Nord Stream i Nord Stream 2, uległy eksplozjom w wyłącznych strefach ekonomicznych Szwecji i Danii, uszkadzając co najmniej trzy z czterech nitek rurociągu.

Berlin, Sztokholm i Kopenhaga nie wykluczyły celowego sabotażu.

Jednocześnie duński minister spraw zagranicznych Jeppe Kofoed powiedział, że rząd Danii nie zamierza dopuścić Rosji do udziału w śledztwie.

Moskwa z kolei podkreślała, że bez udziału rosyjskich specjalistów żadne śledztwo nie może być uznane za wiarygodne i obiektywne.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francuskie MSZ sprzeciwiło się powołaniu specjalnego trybunału dla Rosji

Kongresman zaprosił Putina i Zełenskiego na rozmowy w Arizonie