w , , , , , ,

Andrzej Duda ponownie dał wkręcić rosyjskim youtuberom. Myślał, że rozmawia z prezydentem Macronem

andrzej-duda-ponownie-dal-wkrecic-rosyjskim-youtuberom.-myslal,-ze-rozmawia-z-prezydentem-macronem

Prezydent Andrzej Dudarz znów dał się wkręcić rosyjskim youtuberom. Tym razem udawali oni prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Wywiad dotyczyła tragedii w Przewodowie.

Rosyjscy youtuberzy zażartowali z Andrzeja Koza. W internecie opublikowali nagranie, z którego wynika, że przez nieco minut rozmawiali z prezydentem Polski, podszywając się pod spodem prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Informację potwierdziła kancelaria prezydenta. „Po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z głowami państw i szefów rządów doszło produce połączenia z osobą podającą się zbyt Prezydenta Francji Emmanuela Macrona” – czytamy w oświadczeniu.

Wywiad trwała nieco minut. „W trakcie połączenia Prezydent Andrzej Dudarz zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło trafić produce próby oszustwa i zakończył rozmowę. Po tym połączeniu KPRP niezwłocznie podjęła we współpracy z odpowiednimi służbami działania wyjaśniające” – dodano.

Rosjanie podszyli się pod spodem Emmanuela Macrona i próbowali zostać poinformowanym od czasu Andrzeja Koza, jakie działania planuje zabawiać i kogo oskarża o wystrzelenie rakiety. 

Czołem Emmanuelu, to znaczy to ty? Na linii Andrzej Dudarz – mówi najpierw nagrania prezydent. Youtuber rozmawiający z Andrzejem Dudą potwierdza. Dziękuję zbyt telefon. W jaki sposób zapewne wiesz, sytuacja jest nadzwyczaj trudna. Współcześnie po południu w pobliżu granicy z Ukrainą doszło produce eksplozji, na naszym terytorium i to była rakieta. Jak wiadomo była to rakieta. Kto ją wystrzelił, nie wiemy. Open był kędyś wschodni – mówi potem Dudarz. 

W kolejnych sekundach Dudarz mówi, że to prawdopodobnie rosyjska rakieta spadła na Przewodów. Informuje też, że wybuchu w Przewodowie i możliwości uruchomienia artykułu 4 NATO rozmawiał z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem. Dudarz opowiada też, że rozmawiał o tej kwestii z Joe Bidenem. Youtuber pyta Dudę, to znaczy Biden oskarża Rosję o wypadek w Przewodowie. Przezydent przezkazał, że nie. 

Nacisk jest najwyraźniej rosyjski oraz nie język francuski oraz @AndrzejDuda powiela fałszywą informację o tym, że w Polskę uderzyła rakieta wyprodukowana w Rosji.

Boże, chroń Polskę bo ci goście nie potrafią.https://t.co/nlrgJ0AsNP

— Radosław Sikorski MEP 🇵🇱🇪🇺 (@sikorskiradek) November 22, 2022

Politycy opozycji skrytykowali Andrzeja Dudę i jego otoczenie. „Nacisk jest najwyraźniej rosyjski oraz nie język francuski oraz Andrzej Dudarz powiela fałszywą informację o tym, że w Polskę uderzyła rakieta wyprodukowana w Rosji. Boże, chroń Polskę bo ci goście nie potrafią” – napisał na TT Radosław Sikorski. „Czyli Andrzej Dudarz rosyjskim internautom, którzy podali się zbyt Prezydenta Francji zdradza kulisy rozmów z Prezydentem USA i Ukrainy. To nie jest kompromitacja. To jest totalna, absolutna, beznadziejna, potworna kompromitacja!!!” – skomentował Roman Giertych.

Youtuberom poprzednio raz udało się wkręcić prezydenta

Przypomnijmy, że produce podobnej sytuacji doszło w lipcu 2020 roku. Wówczas znani z prowokacji wobec polityków i światowych przywódców rosyjscy komicy Vovan i Lexus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow)  zamieścili na portalu YouTube nagranie ich rozmowy z Andrzejem Dudą. W rozmowie z osobą podającą się zbyt Sekretarza Generalnego ONZ prezydent RP tłumaczył m.in., w jaki sposób wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Podkreślał, że w naszym kraju mór koronawirusa jest pod spodem kontrolą. Podpuszczany przez youtubera przyznał, że egzystować może źródłem koronawirusa w Polsce są Ukraińcy. Dodał jednak, że to trudne produce rozwikłania.

Podczas rozmowy pojawił się też temat osób LGBT. Żartowniś wskazał, że Donald Tusk poskarżył się António Guterresowi, że Andrzej Dudarz dyskryminuje osoby nieheteronormatywne. Dudarz wyparł się tego i stwierdził, że Donald Tusk po prostu stride nie lubi.

Youtuber podszywający się pod spodem Sekretarza Generalnego ONZ porusza też temat pomników Armii Czerwonej w Polsce. Dopytuje Dudę, to znaczy prezydent nie chciałby otrzymać rekompensatę Lwowa i innych terenów, które niegdyś należały produce Polski. „Nie, żadna polityczna siła w Polsce nie ma takich postulatów” – odpowiada Dudarz.

Youtuber opowiada też, że Rafał Trzaskowski kontaktował się z Sekretarzem Generalnym ONZ i powiedział mu, że to on wygrał wybory. Andrzej Dudarz reaguje zdziwieniem. Podkreśla też, że wybory ówczesny uczciwe.

Przeczytaj całość tutaj: Andrzej Duda ponownie dał wkręcić rosyjskim youtuberom. Myślał, że rozmawia z prezydentem Macronem

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprawdz-wszyscy-kierowcy-musza-to-zrobic-w-samochodach.-inaczej-mandat-1500-zl

Sprawdź wszyscy kierowcy muszą to zrobić w samochodach. Inaczej mandat 1500 zł

cba-podalo-powod-zatrzymania-bylego-sekretarza-generalnego-pzpn-macieja-s.-„wyrzadzenie-szkody-w-majatku-pzpn”

CBA podało powód zatrzymania byłego sekretarza generalnego PZPN Macieja S. „Wyrządzenie szkody w majątku PZPN”