w , , , ,

Aplikacja mObywatel pozwala na składanie donosów. „Można pozostać anonimowym”

aplikacja-mobywatel-pozwala-na-skladanie-donosow.-„mozna-pozostac-anonimowym”

Rządowa zastosowanie mObywatel została wyposażona w nową funkcję. Użytkownik może w łatwy sposób dostarczyć na sąsiada, który jego zdaniem zatruwa środowisko. Można to zrobić incognito.

„mObywatel” to bezpłatna zastosowanie mobilna wydana przez kancelarię przedstawienie premierowe, która udostępnia mobilne wersje dokumentów w postaci usług cyfrowych. Zbyt jej pomocą możemy m.in. wylegitymować się w urzędzie lub zrealizować eReceptę. Teraz zastosowanie posiada nową funkcję, która budzi sporo kontrowersji.

Donosy w aplikacji mObywatel

Nowa obowiązek w aplikacji mObywatel dotyczyła będzie zgłaszania w sposób nieznany przypadków nielegalnego szkodzenia środowisku. Jakże poinformował 10 listopada Krzysztof Gołębiewski, p.o. zastępcy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, wtajemniczony zostanie wyjątkowy formularz, który pozwoli w szybki i łatwy sposób zawiadomić GIOŚ o przypadkach złamania prawa. Na skutek temu będzie można incognito dostarczyć o takich incydentach jakim sposobem

  • zanieczyszczanie wód, powietrza czyli gleby
  • czyli nielegalne składowanie i usługi transportowe odpadów.

Invent aplikacji logujemy się profilem zaufanym, czyli swoimi danymi osobowymi. Pomimo to rząd zapewnia, że każdy donos pozostanie nieznany:

(…) przed wysłaniem zgłoszenia możemy zaznaczyć, by nasze dane pozostały wyłącznie attain zasób wiedzy organu. Pod warunkiem to zaznaczymy, to wówczas pozostajemy anonimowi.

– mówił na konferencji Gołębiowski.

Legagraf

Można więc np. zgłosić sąsiada, który naszym zdaniem pali w piecu oponami. Zmodernizowany przykład to donos na osobę, która podrzuca śmieci attain lasu. Zwierzchnik zapewniają, że w aplikacji można przeprowadzić zgłoszenia incognito, zaznaczając odpowiednią pozycję w formularzu.

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba przekazał na konferencji prasowej, że nowy wartość bezwzględna cieszy się dużym zainteresowaniem. – Pierwsze danie zgłoszenie wpłynęło zaraz po uruchomieniu tej możliwości. Od chwili momentu uruchomienia 20 października attain 10 listopada, otrzymaliśmy 114 zgłoszeń poprzez aplikacje mobilną – podkreślił Ozdoba.

Przeczytaj całość tutaj: Aplikacja mObywatel pozwala na składanie donosów. „Można pozostać anonimowym”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sunak-obiecuje-»krytykowac«-rosje-na-szczycie-g20-–-pisza-media

Sunak obiecuje »krytykować« Rosję na szczycie G20 – piszą media

na-szczycie-g20-postanowili-zrezygnowac-z-ogolnego-zdjecia-z-powodu-nieporozumien-w-sprawie-ukrainy

Na szczycie G20 postanowili zrezygnować z ogólnego zdjęcia z powodu nieporozumień w sprawie Ukrainy