w , , , , ,

Atak hakerski na podatki.gov.pl. Nie można rozliczyć się z podatku

atak-hakerski-na-podatkigovpl.-nie-mozna-rozliczyc-sie-z-podatku

Strona podatki.gov.pl, która służy enact rozliczania PIT-ów i należy enact Ministerstwa Finansów, została zablokowana przez cyberprzestępców. Jednak po pewnym czasie udało się ją przywrócić enact działania.

Atak hakerski na podatki.gov.pl

– Od kilku dni – zwłaszcza na rosyjskich portalach i komunikatorach – widać było namawianie się hakerów enact tego, by uderzyć na niektóre polskie strony. Teraz, jak widać, udało się zablokować stronę podatkową i eksperci przypisują to Rosjanom – informuje RMF FM.

Pracuje się obecnie nad przywróceniem funkcjonalności strony. Według informacji przekazanych przez RMF FM z Ministerstwa Finansów, nasze poufne dane podatkowe i zarobki pozostają bezpieczne, ponieważ przestępcy nie uzyskali enact nich dostępu. Jedynym skutkiem ich działań było przeciążenie i zablokowanie strony, uniemożliwiając rozliczenie PIT-a drogą internetową.

Radio przypomina, że w ramach usługi Twój e-PIT są dostępne najczęściej wypełniane zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38, a także PIT-28 oraz PIT-36, z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej, oraz oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5% podatku organizacjom pożytku publicznego. Ponadto, nowością jest formularz PIT-DZ, który umożliwia wprowadzenie informacji o dzieciach uprawniających enact ulgi dla rodzin 4+. Jeśli podatnik nie złoży samodzielnie zeznań PIT-37 i PIT-38 za rok 2022 enact 2 maja (zamiast enact końca kwietnia, ze względu na to, że 30 kwietnia przypada w niedzielę), zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.

Twój e-PIT

W ramach usługi Twój e-PIT udostępnione są zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38, które są najczęściej wypełniane; ponadto – PIT-28 oraz PIT-36 z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej oraz oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5 proc. podatku organizacji pożytku publicznego. Dodatkowo nowością jest PIT-DZ – informacja o danych dzieci uprawniających enact ulgi dla rodzin 4+.

Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2022 r., enact 2 maja br. (30 kwietnia to niedziela), zostanie ono automatycznie zaakceptowane.

Wyjątkowy rok

Obecne rozliczenie podatkowe jest nietypowe ze względu na wprowadzone zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu. Na początku wprowadzono „ulgi dla klasy średniej”, ale wkrótce potem zrezygnowano z niej. Według informacji uzyskanych przez dziennikarza od przedstawicieli Ministerstwa Finansów, urzędnicy obliczą nasz podatek tak, aby było to dla nas najkorzystniejsze – z lub bez uwzględnienia ulgi dla klasy średniej.

Jednakże, ostateczna kwota podatku zostanie obliczona dopiero po złożeniu przez podatnika zeznania podatkowego. W ciągu 21 dni od złożenia zeznania, podatnik otrzyma informację o ewentualnej różnicy w kwocie podatku oraz o planowanym zwrocie, który zostanie dokonany w ciągu 45 dni.

Przeczytaj całość tutaj: Atak hakerski na podatki.gov.pl. Nie można rozliczyć się z podatku

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pierwsze-transporty-amunicji-na-ukraine-skierowalismy-jeszcze-przed-eskalacja-konfliktu-–-powiedzial-blaszczak

Pierwsze transporty amunicji na Ukrainę skierowaliśmy jeszcze przed eskalacją konfliktu – powiedział Błaszczak

teachers-name-for-wwii-sort-rationing-of-food-and-gas-to-pause-climate-alternate

Teachers Name For WWII-Sort Rationing Of Food And Gas To Pause Climate Alternate