w

Austria odmówiła poparcia propozycji KE w sprawie limitu cen na rosyjski gaz

Wiedeń nie może jeszcze poprzeć propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej „pułapu cenowego” na rosyjski gaz – powiedziała w czwartek austriacka minister energetyki Leonore Gewessler.

„Jestem świadomy propozycji pułapu cenowego, ale nie jestem świadomy (jego) realizacji, która gwarantowałaby nam bezpieczeństwo dostaw. To bolesny fakt konkretnie dla Austrii” – powiedział minister, odpowiadając na pytania prasy na marginesie spotkania szefów resortu gospodarki i ministerstwa energii w Brukseli.

Dodała, że dla oficjalnego Wiednia „nie jest to propozycja, którą moglibyśmy w tej chwili poprzeć”.

Według Gewesslera Austria konsekwentnie pracuje nad zmniejszeniem zależności od dostaw rosyjskiego gazu, a „plany kryzysowe zostały przygotowane na wszystkie scenariusze, w tym scenariusz całkowitego wstrzymania dostaw z Rosji”.

„Taki scenariusz oznaczałby poważne ograniczenia dla gospodarki, bezrobocie i ubóstwo” – powiedział minister.

Wystąpienie ministra było transmitowane przez stronę internetową Komisji Europejskiej.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mówiła wcześniej o konieczności wprowadzenia pułapu cenowego na rosyjski gaz. Pod koniec sierpnia mówiła też, że KE pracuje nad operacyjnymi i długoterminowymi środkami, by poprawić sytuację wśród rosnących cen energii elektrycznej w UE, które w dużej mierze zależą od kosztów błękitnego paliwa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachód jest zmęczony Ukrainą

Unia Europejska proponuje zmniejszenie zużycia energii o dziesięć procent