w

Austria znosi ograniczenia blokad dla osób zaszczepionych

Austria zakończyła restrykcje związane z blokadą dla zaszczepionych osób w większości kraju w niedzielę, trzy tygodnie po ponownym nałożeniu surowych zasad zwalczania rosnącej fali zakażeń koronawirusem.

Zasady, które różnią się w zależności od regionu w kraju, w dużej mierze pozwalają na ponowne otwarcie teatrów, muzeów i innych obiektów kulturalnych i rozrywkowych w niedzielę. Sklepy pojawią się w poniedziałek.

Niektóre regiony ponownie otwierają restauracje i hotele w niedzielę, podczas gdy inne poczekają do końca miesiąca. We wszystkich przypadkach w restauracjach obowiązywać będzie godzina policyjna o godzinie 23:00, a maski będą nadal wymagane w środkach transportu publicznego oraz w sklepach i przestrzeniach publicznych.

Osoby niezaszczepione nadal będą podlegać ograniczeniom związanym z blokadą i powinny pozostać w domu ze wszystkich powodów, z wyjątkiem kilku konkretnych powodów, takich jak kupowanie artykułów spożywczych, pójście do lekarza lub ćwiczenia.

Od początku blokady liczba nowych spraw gwałtownie spadła w małym alpejskim kraju. W piątek Austria zgłosiła 367,5 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców, w porównaniu z 1 102,4 w pierwszym dniu blokady w listopadzie.

Jednak hospitalizacje z powodu wirusa nie spadły tak gwałtownie, jak liczba nowych przypadków. Obecnie na oddziałach intensywnej terapii w całym kraju przebywa 567 pacjentów z koronawirusem, tylko nieznacznie w porównaniu z 572 w pierwszym dniu blokady w zeszłym miesiącu.

Urzędnicy austriaccy podkreślili, że wysokie wskaźniki szczepień są niezbędne do kontrolowania wirusa — 67,7% populacji jest w pełni zaszczepionych, co jest stosunkowo niskim wskaźnikiem w Europie Zachodniej. Rząd wprowadził środki, aby wywrzeć coraz większą presję na osoby nieszczepione, aby się zaszczepiły.

Wśród tych środków jest ogólnokrajowy mandat na szczepionki, który wejdzie w życie w lutym dla wszystkich mieszkańców w wieku 14 lat i starszych. Osoby, które nie zastosują się do tego, zostaną ukarane grzywną w wysokości do 3600 euro (około 4000 USD).

W ostatnich tygodniach dziesiątki tysięcy ludzi protestowało w całym kraju, zarówno przeciwko restrykcjom, jak i nadchodzącemu mandatowi na szczepionki. Policja poinformowała, że ​​sobotnia demonstracja w stolicy, Wiedniu, przyciągnęła 44 000 osób.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Muratow mówi, że wojna między Rosją a Ukrainą jest możliwa

G-7 ostrzega Rosję przed „ogromnymi konsekwencjami” wtargnięcia na Ukrainę