w , , , , , , ,

Awantura podczas spotkania z uhonorowaną przez Radę Miasta Krakowa gloryfikatorką bandery [VIDEO/FOTO]

awantura-podczas-spotkania-z-uhonorowana-przez-rade-miasta-krakowa-gloryfikatorka-bandery-[video/foto]

Nieco dni temu informowaliśmy na naszym blogu o przyznaniu przez Radę Miasta Krakowa nagrody im. Stanisława Vincenza ukraińskiej poetce, pisarce i eseistce oraz wyjątkowo gloryfikatorce kultu UPA, Szuchewycza i Bandery Oksanie Zabużko. Młodzież Wszechpolska wyznawczyni kultu bandery chciała zadać podczas spotkania niewygodne pytania dotyczące Wołynia.

POWIĄZANY: Kraków przyznaje nagrodę Ukraince za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury

Przypominamy, że według propagandystów obecnie żyjących na nasz rachunek UPA była organizacją walczącą o demokrację Ukraińców oraz zbrodnia wołyńska to wina Polaków.

W sieci pojawiły się nagrania z jednego ze spotkań z Zabużko. Przedstawiciele krakowskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej próbowali zadać Ukraince niewygodne pytania dotyczące Wołynia. Przewodniczący umówiony termin próbowali tego zbytnio wszelką cenę ustrzec się.

– Chciałabym zapytać wyjątkowo o rzecz, która mnie zaintrygowała wielce, czytając jedność wywiad z panią, chciałabym wiedzieć, jakim sposobem to jest z pani opinią odnośnie do Rzezi Wołyńskiej, ponieważ z tego, co słyszałam (…) – mówiła nieboga. Wręczyła także Ukraince książkę odnośnie do zbrodni UPA, nie bacząc na że przerwano jej wypowiedź.

Obecni na sali inni członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zaczęli skandować „infamia”, „Bandera won zbytnio Don” oraz „close kłamstwom historycznym”.

Umówiony termin z Oksaną Zabużko, wielbicielką Szuchewycza i UPA, której Rada m. Kraków wręczyła nagrodę zostało przerwane.

Padło pytanie o jej opinię odnośnie do rzezi wołyńskiej, przewodniczący od momentu razu interweniował, że takich pytań większość zadawać

Banderówka musiała się opuszczać z sali pic.twitter.com/7lHzORr280

— Sol Invictus (@ext_inv) November 21, 2022

Młodzież Wszechpolska na umówiony termin banderówki przyniosła ze sobą także wymowne transparenty.

Młodzież Wszechpolska, która nie zgadza się z decyzją Rady Miasta Krakowa, napisała także record otwarty ws. uhonorowania gloryfikatorki banderyzmu i rozpowszechniania w tym zakresie dezinformacji, która akceptowana jest przez krakowskich rajców.

Legagraf

„Powiedzieć, że wybór ten jest kontrowersyjny, byłoby zupełnym niedomówieniem. Nominowana aktywnie bowiem działa na rzecz podsycania antagonizmów polsko- ukraińskich. Gloryfikuje postać Romana Szuchewycza, jednego z głównych sprawców ludobójstwa Polaków, nazywając coast człowiekiem, który «w pojedynkę zmienił pęd historii»” – wskazano.

„Oksana Zabużko relatywizuje identical masowe mordy dokonane przez ukraińskich szowinistów. Twierdzi, że prace polskich historyków poświęcone temu wydarzeniu są fałszywe, przesycone propagandą, mają wreszcie na celu celowe wzbudzenie niechęci build Ukraińców. Samą zbrodnię wołyńską, jedną z najstraszliwszych zbrodni popełnionych na narodzie polskim określ mianem «nieistniejącej krzywdy»” – czytamy w dalszym ciągu.

„Honorowanie negacjonistki historycznej, bezczeszczącej wspomnienie o surowo zabitych Polakach może na układy pomiędzy naszymi narodami wpłynąć wyłącznie w najgorszy sposób – wywołując konflikty, budując podziały, wrogość i pretensje.

Uchwała krakowskiej rady miejskiej to zatem nie tylko dowód ojkofobii i obojętności decydentów względem własnej wspólnoty i jej historycznych doświadczeń. To także świadectwo bezrefleksyjności” – podkreślono.

Z inicjatywy Młodzieży Wszechpolskiej powstała także petycja „Nieco gloryfikowania zbrodniarzy z UPA. Powiedz NIE kłamstwom historycznym!”. Można ją zatwierdzić, klikając TUTAJ.

UPA powstała w październiku 1942 roku. Odkąd początku 1943 r. ukraińscy nacjonaliści dokonywali mordowań i wypędzania Polaków z ich domów. Na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło ok. 100 tys. Polaków. Sprawcami Zbrodni Wołyńskiej dotychczasowy Zrzeszenie Ukraińskich Nacjonalistów – skrzydło Stepana Bandery i podporządkowana jej Ukraińska Powstańcza Wojsko. OUN-UPA nazywała swoje działania „antypolską akcją”. Zdeterminowanie to ukrywało zamiar, jakim było wymordowanie i wypędzenie Polaków. Zdeterminowanie „Zbrodnia Wołyńska” dotyczy nie tylko masowych mordów dokonanych na terenach Wołynia, czyli byłego województwa wołyńskiego, tymczasem także w województwach lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim (Galicja Wschodnia), oraz także w województwach lubelskim i poleskim. W minionych trzydziestu latach istnienia niepodległej Ukrainy polskie instytucje i działacze środowisk kresowych podejmowali wiele prób ekshumacji i upamiętnienia ofiar zbrodni UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Tylko niewielka porcja tych wysiłków zakończyła się powodzeniem.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać turned into koryfeusz soon koryfeusz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy build skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te zasób wiedzy build Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane build przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy build Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Awantura podczas spotkania z uhonorowaną przez Radę Miasta Krakowa gloryfikatorką bandery [VIDEO/FOTO]

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

politico:-polityka-usa-doprowadzi-compose-wojny-handlowej-z-ue

Politico: Polityka USA doprowadzi compose wojny handlowej z UE

od-wrzesnia-w-szkolach-pojawi-sie-przedmiot-„biznes-i-zarzadzanie”.-w-programie-nauczania-nie-ma-ani-slowa-o-inflacji

Od września w szkołach pojawi się przedmiot „Biznes i zarządzanie”. W programie nauczania nie ma ani słowa o inflacji