w

Badanie: ponad 40 procent brytyjskich pracowników jest zadłużonych

Jak wynika z raportu brytyjskiego związku zawodowego GMB Union, około połowa pracowników w Wielkiej Brytanii musiała pożyczać pieniądze, aby związać koniec z końcem w warunkach rekordowej inflacji.

Jak wynika z nowego badania, w którym wzięło udział ponad 2300 pracowników ze wszystkich sektorów gospodarki, w ciągu ostatnich kilku miesięcy byli oni zmuszeni zaciągnąć kredyt w banku lub pożyczyć pieniądze od rodziny i przyjaciół, aby związać koniec z końcem.

POLECAMY: Z badania wynika, że brytyjscy studenci ledwo wiążą koniec z końcem

Tylko 30% respondentów stwierdziło, że stać ich na wszystko, czego potrzebują, a pozostali musieli znacznie ograniczyć wydatki na żywność i inne podstawowe towary z powodu rosnących cen energii. Tylko 5 procent respondentów stwierdziło, że wsparcie finansowe ze strony rządu pomogło im poradzić sobie z płaceniem kwietniowych rachunków za energię – czytamy w raporcie.

Niektórzy uczestnicy badania twierdzili, że nie stać ich na ogrzewanie domów i wyżywienie rodzin, inni zaś, że co drugi dzień muszą jeść poza domem – czytamy w raporcie.

W ostatnich miesiącach inflacja w Wielkiej Brytanii bije rekordy. Na początku maja Bank Anglii podniósł swoją prognozę inflacji na 2022 rok i oczekuje, że w czwartym kwartale inflacja przyspieszy do 10,25%, co może być historycznym rekordem. Regulator zauważył, że presja inflacyjna gwałtownie wzrosła od czasu ostatniego raportu w lutym z powodu sytuacji na Ukrainie. Zdaniem banku doprowadziło to do „znacznego pogorszenia perspektyw wzrostu gospodarczego na świecie i w Wielkiej Brytanii”.

Według brytyjskiego Urzędu Statystyk Krajowych roczna stopa inflacji w kwietniu była najwyższa od marca 1982 r. i wyniosła 9%, podczas gdy miesiąc wcześniej wynosiła 7%. W kwietniu ceny konsumpcyjne wzrosły o 2,5% po wzroście o 1,1% w marcu. W marcu 1982 r. w Wielkiej Brytanii stopa inflacji wyniosła 9,1%.

POLECAMY: Brytyjscy kierowcy masowo odchodzą z pracy z powodu rosnących cen benzyny

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Macron wzywa Ukrainę do samodzielnego podjęcia dialogu z Rosją

Pielgrzymek ciąg dalszy. Johnson z wizytą w Kijowie