w

Belgia stoi w obliczu braku mieszkań dla »uchodźców« z Ukrainy

Belgia, która od początku kryzysu na Ukrainie przyjęła już około 60 tys. ukraińskich »uchodźców«, boryka się z brakiem mieszkań zarówno dla przybywających Ukraińców, jak i azylantów z innych krajów, powiedział Benoit Mansi, urzędnik Federalnej Agencji ds. Przyjmowania Azylantów (Fedasil).

„Znalezienie niedrogiego zakwaterowania w Belgii pozostaje przeszkodą zarówno dla ukraińskich uchodźców, jak i tych przybywających z innych krajów” – powiedział.

Większość uchodźców po przyjeździe została umieszczona u rodzin belgijskich w różnych regionach kraju, ponieważ władze nie dysponują wystarczającymi zasobami mieszkaniowymi, aby zapewnić miejsca dla tysięcy przybywających. Ci, którzy nie mogli być natychmiast umieszczeni u rodzin, byli kierowani do ośrodków tymczasowego zakwaterowania, gdzie mogli przebywać przez określony czas.

Według Fedasil większość uchodźców jest zakwaterowana tymczasowo w belgijskiej Flandrii (ok. 48%) i Walonii (ok. 33%). Bruksela przyjęła tylko około 3% przyjazdów.

Według przedstawiciela Belgii, napływ uchodźców z Ukrainy maleje. Nie ma danych, ilu z nich wraca do domu.

Jednak w Belgii wiele rodzin goszczących nie spodziewało się, że Ukraińcy będą przebywać w ich domach tak długo. Przesiedlenie ich jest problematyczne, ponieważ struktury państwowe zajmują się ich przesiedleniem jedynie na etapie wstępnym, bezpośrednio po przybyciu na terytorium Belgii.

Wielu Belgów, którzy przyjęli Ukraińców, musi na własną rękę szukać nowego lokum. Sytuację komplikuje fakt, że wynajmujący w Belgii niechętnie wynajmują mieszkania uchodźcom.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraińcy wezwani do masowego wyprowadzania się z miast

Doradca Bidena potajemnie odwiedził Kijów i spotkał się z Zełenskim – donosiły media