w

Berlin wezwał, aby nie przerywać finansowania projektów dotyczących paliw kopalnych

Niemcy nalegają, by kraje G7 wycofały się z zobowiązania do zaprzestania finansowania zagranicznych projektów związanych z paliwami kopalnymi do końca 2022 roku – podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła.

Zgodnie z projektem dokumentu, który został udostępniony agencji, państwa powinny „uznać, że wspierane przez państwo inwestycje w sektorze gazowym są konieczne jako tymczasowa odpowiedź na obecny kryzys energetyczny”. Należy zauważyć, że tekst jest nadal przedmiotem dyskusji i może zostać zmieniony przed rozpoczęciem szczytu G7.

Według źródeł Wielka Brytania nie popiera propozycji FRG, ale Włochy „nie sprzeciwiają się aktywnie” temu projektowi. Rzecznik włoskiego rządu zaprzeczył jednak stanowisku Rzymu, twierdząc, że nie popiera on pomysłu Berlina.

Szczyt G7, któremu przewodniczą Niemcy, odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w zamku Elmau w Bawarii. Na szczyt zaproszeni zostali m.in. przywódcy z Senegalu, RPA, Argentyny, Indii i Indonezji. Wołodymyr Zełenski będzie również uczestniczył w spotkaniu za pośrednictwem łącza wideo.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Błaszczak: staramy się o rozlokowanie w Polsce grupy brygadowej w ramach struktur NATO

Brytyjski biskup nazwał sankcje wobec Rosji tępym narzędziem