w

Berlin zamierza zmniejszyć zużycie energii w związku z nadchodzącym kryzysem

Berlin zamierza w obliczu nadchodzącego kryzysu zmniejszyć zużycie energii o 10 procent – powiedziała dziennikarzom burmistrzyni Franziska Giffay po wtorkowym posiedzeniu Senatu.

„Podjęto dziś liczne decyzje przygotowujące do jesieni i zimy, czyli kolejnej sytuacji kryzysowej, z którą mamy do czynienia. Mówiono o pandemii i sytuacji uchodźców, skupiono się na sytuacji energetycznej i możliwych działaniach oszczędnościowych… Naszym celem jest osiągnięcie 10-procentowej redukcji zużycia energii poprzez 10 głównych działań – powiedział Giffay.

Dodała, że Berlin był pierwszym krajem związkowym w Niemczech, który sformułował cele dotyczące oszczędności energii na poziomie rządu krajowego, podczas gdy „oczywiście we wszystkich krajach związkowych toczą się dyskusje o tym, jak można osiągnąć oszczędności.”

Burmistrz podkreślił, że obecnie chodzi o „przygotowanie się do nadchodzącej sytuacji” przy jednoczesnym uwzględnieniu „obaw mieszkańców”. W kolejnej fazie władze Berlina zamierzają również opracować środki wsparcia dla mieszkańców, zwłaszcza emerytów i mniej zamożnych obywateli.

Niemcy prognozują obecnie załamanie energetyczne w zimie ze względu na możliwe zakłócenia w dostawach rosyjskiego gazu. Minister gospodarki Robert Habeck i Klaus Müller, szef Federalnej Agencji Sieci, wielokrotnie wzywali obywateli kraju do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w celu zaoszczędzenia pieniędzy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski usunął byłych szefów SBU i sił operacji specjalnych z siedziby Naczelnego Wodza

Polak aresztowany pod zarzutem pracy dla rosyjskiego wywiadu