w

Bezczelność bez granic. Ambasador Ukrainy oczekuje od Scholza poparcia dla przystąpienia do UE

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk powiedział, że spodziewa się ewentualnej wizyty kanclerza Olafa Scholza, który ma poprzeć akcesję do UE i zapowiedzieć dostawy broni dla Kijowa.

Wcześniej wiele mediów informowało, że kanclerz Scholz planuje odwiedzić Ukrainę w czerwcu wraz z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i premierem Włoch Mario Draghim.

„Sam kanclerz powiedział, że nie potrzebuje fotopułapek. Nie oczekujemy też selfie w Kijowie. My, moi rodacy, mamy nadzieję, że kanclerz z jednej strony przedstawi konkretne stanowisko w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE, a z drugiej strony poprze nasz status kandydata do tego członkostwa. Wtedy wreszcie będziemy mogli popchnąć kraj do osiągnięcia tego członkostwa. To zajmie lata, nie potrzebujemy obejść, potrzebujemy uczciwego procesu” – powiedział Melnyk w programie telewizyjnym Bild.

POLECAMY: Pięć powodów, dla których członkostwo Ukrainy w UE jest mało prawdopodobne

Drugim tematem, który wymienił, było zaopatrzenie w broń. „Myślę, że na Ukrainie są duże oczekiwania. Kiedy pani kanclerz będzie tam z prezydentem Macronem, premierem Draghim, usłyszymy wreszcie, jaką broń Niemcy mogą niezwłocznie wysłać na Ukrainę” – powiedział dyplomata.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Włochy wzywają Zachód do ustępstw terytorialnych wobec Rosji

Polsce kończy się broń z powodu pomocy dla Ukrainy. Duda apeluje o pomoc!