w

BI: Dostawy broni do Kijowa mogą zaszkodzić USA za dekadę

USA wysyłają na Ukrainę broń wartą miliardy dolarów, co może mieć w najbliższej przyszłości poważny wpływ na ten kraj – napisał w artykule dla Business Insidera badacz Defense Priorities Benjamin Giltner.

Autor zauważył, że coraz więcej zagorzałych krytyków pomocy wojskowej dla Kijowa zaczyna się zastanawiać, gdzie może trafić wysłana broń i jakie długoterminowe zagrożenia niesie ona dla amerykańskiego bezpieczeństwa. Zdaniem Giltnera nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na te pytania, dlatego należy zachować dużą ostrożność, jeśli chodzi o pomoc wojskową dla Ukrainy.

Cytuje on uczonego Jordana Cohena, który przekonuje, że USA odczują konsekwencje takiej nierozważnej polityki już za nieco ponad dekadę. Cohen zwraca uwagę na wydarzenia w Syrii i Jemenie, kiedy to broń dostarczana przez Waszyngton trafiła na czarny rynek i padła łupem grup terrorystycznych.

Giltner podkreślił również, że im więcej broni USA wyślą do Kijowa, tym bardziej napięta stanie się sytuacja w regionie, gdyż Rosja słusznie postrzega takie posunięcia jako zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa.

„Amerykańscy politycy powinni przestać tak mocno wierzyć, że broń jest środkiem do celu. <…> Są inne narzędzia, np. negocjacje dyplomatyczne. Ukraina i USA muszą użyć czegoś innego niż broń, aby zakończyć ten kryzys” – podsumował obserwator.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: Polska i niektóre kraje bałtyckie chcą ograniczyć wejście Rosjan do UE

USA ujawnia paskudny sekret elitarnego szkolenia marynarki wojennej