w

Biden przyznał, że antyrosyjskie sankcje uderzyły w Stany Zjednoczone

USA i Europa wiedziały, że nałożenie sankcji na Rosję w związku z wydarzeniami na Ukrainie nie mogło przejść bez konsekwencji dla rynku energetycznego – powiedział prezydent Joe Biden podczas specjalnego przemówienia do narodu.

„Rosja jest jednym z największych producentów ropy naftowej na świecie. Odcięliśmy dostawy ropy do USA, a nasi partnerzy w Europie zrobili to samo, wiedząc, że będziemy musieli stawić czoła wyższym cenom benzyny” – wyjaśnił.

Zdaniem przywódcy USA, Waszyngton mógł „przymknąć oko” na działania Rosji i w ten sposób uniknąć rekordowego wzrostu cen paliw.
„Myślę, że to byłoby niewłaściwe. Tak myślałem wtedy i tak myślę teraz” – powiedział przywódca Białego Domu.

W rezultacie Biden przyznał, że ceny benzyny w USA wzrosły średnio o dwa dolary od rozpoczęcia rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie, a w innych krajach nawet bardziej.

Kraje zachodnie nałożyły sankcje na Moskwę po rozpoczęciu operacji specjalnej mającej na celu wyzwolenie Donbasu. Zakłócenie łańcuchów logistycznych doprowadziło do problemów gospodarczych w Ameryce i Europie, które stanęły w obliczu bezprecedensowego wzrostu cen paliw i żywności.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych inflacja przyspieszyła w maju do 8,6%, czyli do poziomu najwyższego od grudnia 1981 roku, a 10 czerwca ceny benzyny po raz pierwszy w historii przekroczyły poziom pięciu dolarów za galon.

POLECAMY: Tak Kijów się bawi w czasie „wojny”

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mołdawski parlament przedłuża stan wyjątkowy w związku z sytuacją na Ukrainie

Europa wraca do węgla i przygotowuje się na srogą zimę – donoszą media