w

Biden wezwał do tymczasowego zniesienia podatków paliwowych w Stanach Zjednoczonych

Prezydent USA Joe Biden wezwał Kongres i władze stanowe do wprowadzenia tymczasowego moratorium na podatki paliwowe w celu walki z rosnącymi cenami – wynika z oświadczenia Białego Domu.

„Prezydent USA Joe Biden wzywa Kongres do tymczasowego zniesienia federalnego podatku paliwowego na okres trzech miesięcy, do września włącznie, bez zmniejszania środków na fundusz drogowy. Wzywa on również państwa do podjęcia podobnych działań w celu zapewnienia bezpośredniej pomocy, poprzez obniżenie lokalnych podatków od paliw lub poprzez inne formy wsparcia konsumentów” – napisano w oświadczeniu.

W dokumencie stwierdzono, że Biden uważa, iż zniesienie podatku paliwowego nie jest jedynym narzędziem obniżenia kosztów ponoszonych przez społeczeństwo, dlatego Kongres powinien zrobić wszystko, co w jego mocy, by wesprzeć Amerykanów.
„Przy deficycie budżetowym poniżej historycznego poziomu 1,6 biliona dolarów w tym roku, prezydent uważa, że możemy pozwolić na tymczasowe zniesienie podatku paliwowego, aby pomóc konsumentom, a jednocześnie wykorzystanie innych źródeł dochodów zapewni około 10 miliardów dolarów wpływów do funduszu autostradowego” – dodał Biały Dom.

Obecnie federalny podatek paliwowy wynosi 18 centów za galon (3,785 litra) benzyny i 24 centy za podobną ilość oleju napędowego. Ceny benzyny w USA po raz pierwszy w historii pobiły kolejny rekord, przekraczając średnią krajową wynoszącą 5 dolarów za galon.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie będzie przyspieszonej procedury przystąpienia Ukrainy do UE – zapowiada Paryż

Władze brytyjskie opowiadają się za ograniczeniem wzrostu wynagrodzeń w sektorze publicznym