w

Biedronka pokazał wyniki sprzedaży. Ogromne wzrosty zysków

wikimedia

173 mln euro zysku netto miała w drugim kwartale tego roku firma Jeronimo Martins, portugalski właściciel sieci Biedronka. To aż o 44 miliony euro więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Mocno do góry idzie też sama Biedronka, która jest największą siecią w należącej do Portugalczyków grupie.

Jak wynika z opublikowanych przez Grupę Jeronimo Martins wyników finansowych za I kwartał br., przychody właściciela działających w Polsce sieci Biedronka i Hebe wzrosły w tym okresie o ponad 20 proc., a zysk o przeszło 30. Grupa dokonała również podsumowania pierwszego półrocza roku.

Jak wyglądały wyniki Jeronimo Martins za pierwsze półrocze?

Jeśli chodzi o wyniki za całą pierwszą połowę br., to przychody grupy wzrosły o 20 proc. w porównaniu do tych z pierwszego półrocza roku ubiegłego (wyniosły 11,883 mld euro), a jej zysk netto zwiększył się aż o 40,3 proc. (wyniósł 261 mln euro).

Nie tylko miniony kwartał był dla firmy udany. W całym pierwszym półroczu 2022 roku EBITDA grupy wzrosła o 19,1 proc. rok do roku do 851 mln euro przy przychodach na poziomie 11,883 mld euro. Oznacza to wzrost o 20 proc. Z kolei zysk netto jednostki dominującej wzrósł aż o 40,3 procenta rok do roku i wyniósł 261 mln euro.

W I półroczu sieć otworzyła 40 nowych sklepów (wzrost liczy placówek netto wyniósł 33), zaś remont przeszło 127 sklepów.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na stronie Zełenskiego pojawiła się petycja o wznowienie negocjacji z Rosją

USA odmówiły Ukrainie prawa do barszczu