w

Bill Gates: Następna pandemia prawdopodobnie spowodowana zmianami klimatycznymi

wikimedia

Miliarder Bill Gates mówi, że istnieje 50-procentowa szansa, że ​​następna pandemia zostanie spowodowana przez zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka lub zostanie celowo uwolniona przez bioterrorystę.

Założyciel Microsoftu skomentował to podczas wywiadu z hiszpańskim serwisem informacyjnym El Diario .

Twierdząc, że następna poważna pandemia prawdopodobnie nastąpi w ciągu 20 lat, Gates powiedział: „Może to być wirus stworzony przez człowieka, przez bioterrorystę, który go zaprojektował i celowo go rozprowadził. To bardzo przerażający scenariusz, ponieważ mogliby próbować rozprzestrzenić go w różnych miejscach jednocześnie”.

„Albo może to być coś, co czyni przeskok ze świata przyrody. Populacja ludzka rośnie i atakujemy coraz więcej ekosystemów. Dlatego liczę, że istnieje 50% szans, że w ciągu najbliższych 20 lat będziemy mieli pandemię pochodzenia naturalnego w wyniku zmian klimatycznych – dodał.

Przewidywanie, że zmiana klimatu spowoduje pojawienie się wirusa, który następnie będzie wymagał kolejnego globalnego wprowadzenia szczepionek, jest dla Gatesa dość wygodna, biorąc pod uwagę, że jest on mocno zainwestowany w oba te obszary.

Gates powtórzył wezwanie wygłoszone w swojej ostatniej książce, aby wpompować miliardy dolarów w badania nad przyszłymi patogenami poprzez stworzenie 3000-osobowego zespołu specjalistów pod kontrolą Światowej Organizacji Zdrowia, co wymagałoby zwiększenia budżetu o 25%.

Komentując niedawną epidemię małpiej ospy, Gates powiedział, że „istnieje bardzo mała szansa”, że będzie ona miała wpływ podobny do koronawirusa, chociaż ostrzegł, że może zmutować w coś znacznie bardziej paskudnego.

Gates niesławnie ostrzegał przed nadchodzącym superwirusem pięć lat przed pojawieniem się COVID-19 podczas wykładu TED w 2015 roku.

Jak podkreśliliśmy na początku tego miesiąca, Gates ostrzegł, że COVID jeszcze się nie skończył i że prawdopodobnie pojawi się „jeszcze bardziej śmiertelny” wariant wirusa.

Podczas wydarzenia na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w lutym Gates powiedział , że „niestety” Omicron jest „rodzajem szczepionki” i „wykonał lepszą robotę w docieraniu do światowej populacji niż w przypadku szczepionek”, zapewniając naturalną odporność.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obrazy z mikroskopu elektronowego wydają się pokazywać nanotechnologię węglową, aluminium, tul w dopalaczach Pfizer i Moderna

Niedergang und Untergang des Davos-Mannes