w ,

Bill Gates przekazał dziesiątki milionów kanadyjskim firmom farmaceutycznym

Znany ekspert ds. zdrowia publicznego Bill Gates przekazał dziesiątki milionów dolarów różnym kanadyjskim firmom farmaceutycznym podczas pandemii za pośrednictwem Fundacji Gatesa.

Poniżej znajduje się lista różnych farmaceutycznych i biologicznych placówek badawczych, z wyłączeniem uniwersytetów, które Bill Gates sfinansował w latach 2020-2022:

 • 3 300 000 USD  zostało przekazane Institut de Cardiologie de Montreal, aby „zapewnić skuteczne, dostępne i skalowalne leczenie COVID-19”.
 • 2 509 762 $  zostało przekazane firmie Emerging Ag Inc. na „zwiększenie świadomości i zrozumienia możliwych zastosowań napędu genowego dla celów dobra publicznego na międzynarodowych forach politycznych”.
 • 2 019 244 USD  zostało przekazane firmie Nexelis Laboratories Canada Inc. na „zapewnienie scentralizowanych testów wspierających badania nad kandydatami na szczepionki i przeciwciała monoklonalne”.
 •  Szpital dla chorych dzieci otrzymał 1399 280 dolarów, aby „udokumentować sukcesy hrabstwa w redukcji anemii wśród kobiet w wieku rozrodczym oraz wskaźnik [cele zrównoważonego rozwoju]”.
 • 1 541 258 dolarów  zostało przekazanych szpitalowi dla chorych dzieci na „poprawę kluczowych praktyk MNCH, zachowań związanych z poszukiwaniem opieki, zakresem szczepień, stanu odżywienia i wiedzy o społeczności w Pakistanie”.
 • 2 374 159 dolarów  zostało przekazanych szpitalowi dla chorych dzieci na „ocenę i rozwój nowatorskiej platformy technologicznej w celu zwiększenia siły i zakresu przeciwciał monoklonalnych przeciwko SARS-CoV-2 i innym czynnikom zakaźnym”.
 • 288 556 USD  zostało przekazane firmie Precision Nanosystems, Inc. w celu „oceny potencjału nowej platformy produkcyjnej mRNA dla przyszłych reakcji na pandemię”.
 • 50 200 USD  zostało przekazanych firmie Cytel Canada Health Inc. na „ułatwienie szybkiego zdobywania wiedzy na temat badań nad COVID-19, które rozwijały się od początku 2020 r.”.
 • 4 974 305 dolarów  zostało przekazanych Konsatorium Genomiki Strukturalnej na „przyspieszenie rurociągu NHC. Pakiety umożliwiające realizację celów docelowych (TEP) pomogą zweryfikować zróżnicowany zestaw celów umożliwiających uzyskanie masy krytycznej odczynników, aby umożliwić biochemiczną i chemiczną charakterystykę białek związanych z rolą płodności. ”
 • 997 826 dolarów  zostało przekazanych firmie Elarex Inc. na „opracowanie płynnych, termostabilnych szczepionek mRNA dla krajów o niskim i średnim dochodzie (LMIC)”.
 • 2 118 334 dolarów  zostało przekazanych Providence Therapeutics na „opracowanie tanich szczepionek mRNA”.
 • 1510 994 $  zostało przekazane firmie AbCellera Biologics Inc. na „zidentyfikowanie silnych przeciwciał monoklonalnych przeciwko RSV w celu ochrony niemowląt w krajach o niskich i średnich dochodach przed zachorowalnością i śmiertelnością na zakażenie RSV”.
 • 100 000 dolarów  zostało przekazane kanadyjskiemu partnerstwu na rzecz zdrowia kobiet i dzieci, aby „zapewnić ogólne wsparcie operacyjne”.

W sumie Bill Gates przekazał 23 183 918 dolarów firmom farmaceutycznym i instytutom badań biologicznych w samej Kanadzie w ciągu nieco ponad dwóch lat, z czego duża część jest związana z COVID.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. W ciągu ostatnich dwóch lat Gates przekazał również dziesiątki milionów dolarów kanadyjskim uniwersytetom na wszystko, od badań naukowych po wkład w program polityki zdrowotnej, po „ budowanie koalicji darczyńców i partnerów we wspieraniu krajów rozwijających się w podnoszeniu”. więcej wpływów z podatku od nieruchomości .”

Rzeczywiście, jeden z największych grantów Gatesa trafił do University of Manitoba, który otrzymał 6 483 054 dolarów na sfinansowanie programów szczepień przeciw COVID w Indiach. Wykorzystywanie kanadyjskich instytucji do realizacji różnych programów za granicą jest powszechnym trendem w darowiznach Gatesa.

Finansowanie projektów związanych z COVID nie jest też jedyną rzeczą na liście projektów dla zwierząt domowych Gatesa w Kanadzie. Gates koncentruje się również na płodności w Kanadzie, a konkretnie na jej zmniejszeniu.

W listopadzie 2020 r. Bill Gates przekazał Uniwersytetowi w Toronto 1 902 266 dolarów  na „opracowanie tanich niehormonalnych środków antykoncepcyjnych o mniejszej liczbie skutków ubocznych poprzez inżynierię jednodomenowych przeciwciał wielbłądowatych (nanociała) w celu zablokowania fuzji między dwoma wyłącznymi białkami plemnika i jaja, co jest wymagane do zapłodnienia”.

W interesie obniżenia wskaźnika urodzeń w Kanadzie Gates również oczywiście poparł kilka inicjatyw aborcyjnych pod przykrywką „planowania rodziny”.

W październiku 2020 r. Gates przekazał  458 260 USD  na rzecz Action Canada for Sexual Health and Rights na „zapewnienie wsparcia w zakresie koordynacji działań na rzecz planowania rodziny w Kanadzie”. Front i centrum na  stronie głównej Action Canada for Sexual Health  to oferta dla odwiedzających „Pomóż sfinansować dostęp do aborcji”. Nigdzie nie ma słowa „rodzina”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Davoser Eliten warnen davor, dass sich Nationalstaaten nicht gegen „schmerzhafte globale Veränderungen“ wehren sollten

Pediatra ostrzega: Gdyby zaszczepić większość dzieci, mogłoby to oznaczać koniec ludzkości