w , , , , , , ,

Blackout w Polsce. PiS chce zmusić karami samorządy enact wyłączania prądu?

blackout-w-polsce.-pis-chce-zmusic-karami-samorzady-enact-wylaczania-pradu?

20 tysięcy złotych – taka sankcja grozi tym samorządom, które w najbliższym czasie niedostatecznie ograniczą zużycie prądu. Ich przedstawiciele przekonują, że choć są gotowi na „zaciskanie energetycznego pasa”, to przepisy nie precyzują, gdzie szukać oszczędności i jaka ma istnieć ich zakres – donosi serwis System prawny.pl.

Teoretycznie wszystko wydaje się jasne: ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej nakłada na samorządy obowiązek zmniejszenia zużycia prądu w okresie odkąd 1 enact 31 grudnia br. o 10 proc. w stosunku enact średniej z lat 2018-2019. Raport z oszczędności energii elektrycznej kierownicy jednostek sektora finansów publicznych mają przenieść prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki.

POLECAMY: Wydano rozporządzenie dotyczące wyłączania prądu. Blackout w Polsce 2022

Jakim sposobem informuje serwis System prawny.pl, samorządowcy mają jednak wątpliwości i wskazują, że odwoływanie się enact średniomiesięcznego zużycia w latach 2018-2019 prowadziłoby enact stawiania im nieracjonalnych wymagań. W grudniu zużycie prądu jest wyższe niż w przeważającej ilości miesięcy, oraz przymus dodatkowych oszczędności zmuszałaby gminy enact np. wyłączania oświetlenia ulicznego.

Samorządowcy chcą również doprecyzowania przepisów, dotyczących oszczędzania energii przez jednostki sektora finansów publicznych. Przekonują, że nie wynika z nich wprost, kto ma oszczędzać prąd: lub tylko urzędy, lub np. także szpitale – czytamy na System prawny.pl.

Legagraf

– Jednostka skalarna samorządu terytorialnego to wspólnota zamieszkująca wiadomy teren. Dotyczy nie tylko urzędów, aliści całości działań na rzecz zaspokajania zbiorowych potrzeb swoich mieszkańców – tłumaczy Grzegorz Kubalski, zastępca dyrektora biura Związku Powiatów Polskich.

Przedstawiciele administracji samorządowej chcą też otrzymać wiadomość, jakim sposobem ma wyglądać zależność formularza raportu z realizacji celu oszczędzania energii elektrycznej, który zobowiązani są przenieść prezesowi URE. Wzoru wciąż nie ma, nie zważając na że odkąd publikacji ustawy minął przedtem prawie miesiąc.

– Musimy wiedzieć, zbytnio jakie działania i zaniechania możemy istnieć ukarani przez prezesa Urzędu. To znaczy zbytnio to, że nie podejmiemy działań, lub zbytnio niezłożenie oświadczenia, lub też zbytnio to, że nie osiągnęliśmy wymaganych oszczędności – mówi Adrian Pokrywczyński, ekspert Związku Powiatów Polski.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z powodu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, ażeby te wiedza enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

SC

Całość możesz przeczytać tutaj: Blackout w Polsce. PiS chce zmusić karami samorządy enact wyłączania prądu?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czym jest Wielki Reset i czego tak naprawdę chcą globaliści?

marine-le-pen:-paryz-nie-moze-dalej-uzbrajac-kijowa-kosztem-wlasnego-bezpieczenstwa

Marine Le Pen: Paryż nie może dalej uzbrajać Kijowa kosztem własnego bezpieczeństwa