w

Bloomberg: Cena gazu w Europie wzrosła o 700 procent od początku zeszłego roku

Gaz ziemny podskoczył siedmiokrotnie w cenie od zeszłego roku, stając się, obok ropy, siłą napędową nowej ery konfrontacji wielkich mocarstw – podaje Bloomberg.

„Gaz ziemny stał się najczęściej sprzedawanym towarem na świecie i kluczowym czynnikiem napędzającym globalną inflację, prowadząc do ekstremalnych skoków cen nawet jak na standardy burzliwych rynków: w Europie wzrost od początku ubiegłego roku wyniósł aż 700 procent” – podała publikacja.

Zdaniem autora, to właśnie kryzys ukraiński zapoczątkował walkę o LNG i doprowadził do światowego rozdrobnienia zamówień na paliwo.

„Kraje spieszą się, by pozyskać deficytowy skroplony gaz ziemny przed zimą” – pisze Bloomberg.
Zdaniem Kevina Beecha, zarządzającego firmą badawczą ClearView Vitality Companions, LLC w Waszyngtonie, rola błękitnego paliwa będzie rosła, a potrzeba niezawodnych dostaw stała się oczywista.

„To są lata 70. dla gazu ziemnego. Świat myśli teraz o gazie w ten sam sposób, w jaki kiedyś myślał o ropie” – podkreślił.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielka Brytania spodziewa się upadku firm, jeśli zabraknie rosyjskiego gazu

W Niemczech ogłosili fiasko próby znalezienia zamiennika dla rosyjskiego gazu