w

Bloomberg daje Niemcom trzy miesiące przed katastrofą z niedoborem gazu

Niemcom pozostały trzy miesiące na zażegnanie katastrofy, która może być skutkiem niedoboru gazu ziemnego w zimie – informuje Bloomberg.

„Mimo że jest szczyt lata, Berlinowi pozostało niewiele czasu, by zapobiec niedoborom” – napisano w raporcie.

Według artykułu to właśnie niezdecydowana polityka kanclerza Niemiec Olafa Scholza i jego opieszałość w kwestii zmniejszenia zależności od rosyjskiej energii doprowadziła do tej tragicznej sytuacji.

„Teraz miasta są zmuszane do wprowadzania ograniczeń. <…> Pałac prezydencki w Berlinie nie jest już oświetlony w nocy, miasto Hanower wyłączyło ciepłą wodę w prysznicach na basenach i halach sportowych, a gminy w całym kraju przygotowują schrony z grzejnikami, które mają chronić ludzi przed zimnem. A to dopiero początek kryzysu, który przetoczy się przez Europę – mówią obserwatorzy.

Tymczasem starania Bundestagu o zabezpieczenie alternatywnych źródeł energii kończą się niepowodzeniem.

„Kraj nie może nawet liczyć na Francję, której wadliwie działające reaktory atomowe, wręcz przeciwnie, grożą pogłębieniem kryzysu” – precyzuje publikacja.

Autorzy ostrzegali również przed groźbą niepokojów społecznych w przypadku niedoboru energii. Według Instytutu Badań Gospodarczych w Kolonii, prawie co czwarty Niemiec popadł w ubóstwo energetyczne, co oznacza, że rosnące ceny energii wpływają na zdolność mieszkańców do pokrycia innych kosztów.

Ponadto artykuł zauważa, że niedobory gazu ziemnego mogą skłonić rząd do ogłoszenia stanu wyjątkowego. W tym przypadku rząd zacząłby kontrolować dystrybucję paliwa.

Dodatkowo, chłodniejsza pogoda w Europie i Azji zmusi firmy energetyczne do walki o ograniczone już dostawy skroplonego gazu ziemnego.

„Rosnące ceny wynikające z takiego scenariusza mogłyby skłonić firmy do wstrzymania produkcji i wymazać okay. 17 proc. przemysłowego zapotrzebowania na to paliwo” – cytuje publikacja analityka firmy konsultingowej Wooden Mackenzie Ltd., Penny Leek. Penny Leake.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W lipcu z powodu fali upałów zmarły w Hiszpanii 2 064 osoby

Niemiecki minister ponosi konsekwencje, bo powiedział prawdę w temacie konfliktu na Ukrainie i sankcji