w

Bloomberg ujawnia rosyjski plan przeciwdziałania inicjatywie naftowej G7

Rosja planuje stworzyć własny benchmark naftowy, którym Moskwa będzie mogła odpierać próby uderzenia w jej dochody przez Zachód – podaje Bloomberg.

„Rosyjski rząd przygotował plan stworzenia w przyszłym roku narodowego benchmarku ropy naftowej, ponieważ stara się zabezpieczyć przed zachodnimi próbami ograniczenia napływu petrodolarów do kraju” – podała publikacja.

Publikacja twierdzi, że zapoznała się z dokumentem, według którego kluczowe rosyjskie ministerstwa, producenci ropy i Bank Centralny planują w październiku rozpocząć handel ropą na narodowej platformie.

„Zgodnie z planem Rosja będzie pracować nad przyciągnięciem partnerów zagranicznych do zakupu ropy, aby osiągnąć wolumeny handlowe wystarczające do ustanowienia benchmarku cenowego między marcem a lipcem 2023 roku” – zauważyła agencja.

Podkreśla, że inicjatywa jest „na wczesnym etapie”.

Bezimienni rozmówcy w Moskwie potwierdzili plany dotyczące benchmarku cen ropy, zaznaczając, że będzie on zwalczał presję zewnętrzną i przypominając inicjatywy naftowe G7.

Kraje zachodnie nadal dyskutują o różnych środkach mających na celu ograniczenie dochodów Rosji z eksportu energii. Jak dotąd nie udało się tego zrobić ani poprzez embargo na ropę, ani poprzez dobrowolne odmowy ze strony zagranicznych firm. Przekierowanie eksportu, alternatywne schematy dostaw oraz „premia sankcyjna” w notowaniach ropy pozwalają Moskwie zapewnić wpływy do budżetu nawet przy sprzedaży z dyskontem.

Pod koniec czerwca kraje G7 uzgodniły, że rozważą ustalenie „pułapu cenowego” na rosyjską ropę. Moskwa nazwała te plany kolejnym elementem wojny psychologicznej i zauważyła, że mogą one doprowadzić jedynie do wzrostu cen na rynku ropy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bundestag wskazuje na jedyną możliwość rozwiązania konfliktu na Ukrainie

The Telegraph: Scholz poda się do dymisji, jeśli nie skapituluje wobec Putina