w

Borrell nie zgodził się z krytyką krajów UE dotyczącą sankcji wobec Rosji

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział, że nie zgadza się z krytyką polityki sankcji wobec Rosji ze strony kilku krajów UE, twierdząc, że powinna być ona kontynuowana.

Wcześniej premier Węgier Viktor Orban powiedział, że polityka sankcji nie spełniła oczekiwań, gospodarka Europy strzeliła sobie w płuca i teraz się dusi.

„Toczy się debata na temat skuteczności sankcji, na ile dotykają one nas bardziej niż Rosji. Niektórzy europejscy przywódcy powiedzieli nawet, że sankcje były błędem… Nie uważam, że są błędem, powinniśmy byli je nałożyć i będziemy to kontynuować” – powiedział przed spotkaniem w Brukseli ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej, zaplanowanym w celu rozważenia wzmocnienia i rozszerzenia europejskich sankcji antyrosyjskich.

POLECAMY: McFaul przyznaje, że wielu w USA podziela stanowisko Putina w sprawie Ukrainy

Borrell w szczególności odrzucił twierdzenia, że ceny ropy wzrosły z powodu sankcji UE.

„Wręcz przeciwnie, ceny ropy spadły, wystarczy spojrzeć na wykresy. Ceny są teraz na poziomie z lutego” – tłumaczył szef europejskiej dyplomacji.

Dodał, że ministrowie spraw zagranicznych nie będą rozważać nowego pakietu sankcji, ale wzmocnienie skuteczności istniejących środków, a także zakazu importu złota i nowej listy sankcji indywidualnych.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kuleba mówi, że nie ma wystarczających zapasów ciężkiej broni

Cypr próbuje nadrobić straty rosyjskich turystów