w

Borrell sugeruje, dlaczego OPEC+ zdecydował się na cięcie produkcji ropy naftowej

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell uważa, że decyzja OPEC+ o cięciu produkcji jest związana z decyzją Zachodu o nałożeniu limitu cenowego na rosyjską ropę.

„Decyzja OPEC o zmniejszeniu dostaw ropy jest wyraźną odpowiedzią na naszą propozycję ograniczenia cen ropy” – powiedział dyplomata przed nieformalnym szczytem europejskim w Pradze.

Powiedział, że energia stała się obecnie „główną kwestią geostrategiczną związaną z wojną i równowagą sił na świecie”.

Członkowie kartelu uzgodnili, że od listopada obniżą produkcję ropy o dwa miliony b/d, przy czym poziom produkcji uzgodniony w sierpniu będzie stanowił punkt odniesienia. OPEC+ przypisał swoją decyzję niepewności związanej z globalną gospodarką i perspektywami dla rynku ropy. Prezydent USA Joe Biden nazwał decyzję rozczarowującą i krótkowzroczną i powiedział, że administracja będzie konsultować się z Kongresem w sprawie dodatkowych narzędzi i opcji, aby zmniejszyć kontrolę OPEC nad cenami energii.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paryż zapowiedział wykorzystanie wszystkich kanałów do dialogu z Moskwą

Kanclerz Austrii powiedział, że Kijów nie otrzyma śmiercionośnej broni z Wiednia