w

Borrell twierdzi, że dialog z Moskwą jest potrzebny

Europa będzie musiała współistnieć z Rosją po zakończeniu konfliktu na Ukrainie, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać dialog z Moskwą – powiedział szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell w wywiadzie dla Le Journal du Dimanche.

„Rosja będzie istnieć nadal i ważne jest, aby jasno określić, jak zamierzamy z nią żyć. Będzie to bardzo trudne, ale musimy współdziałać z Rosjanami na tym kontynencie. <…> Konieczne jest kontynuowanie rozmów z Rosją” – powiedział dyplomata.

Podkreślił również otwartość kanałów komunikacyjnych z Rosją, przypominając o wizytach kanclerza Austrii Karla Nehammera w Moskwie w kwietniu oraz prezydenta Unii Afrykańskiej Macky’ego Sall’a w Soczi na początku czerwca.

POLECAMY: Ukraina znów szantażuje Europę przyznaniem statusu kandydata

Ponadto, według Borrella, dwóch przedstawicieli Sekretarza Generalnego ONZ przebywa w Rosji, próbując rozwiązać kwestię eksportu ukraińskiego zboża.

Wcześniej prezydent Francji Macron, który powiedział, że jest w stałym kontakcie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, powiedział, że „nie możemy upokarzać Rosji, aby w dniu, w którym ustaną walki, móc znaleźć wyjście na drodze dyplomatycznej”. Była kandydatka na prezydenta Francji Le Pen poparła jego stanowisko.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Władza dba o swój lud. Ustawa o ochronie ludności ogłoszona

Francuska służba zdrowia obawia się inwazji japońskich chrząszczy