w

Borrell: UE nie chce blokować ruchu między Rosją a Kaliningradem

Unia Europejska nie chce blokować ruchu między Rosją a obwodem kaliningradzkim, powiedział wysoki komisarz UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell, którego cytuje gazeta Open

Sytuacja z Kaliningradem nie ma charakteru blokady – powiedział dyplomata.

Według niego, UE nie chce blokować ruchu między głównym terytorium Rosji a obwodem kaliningradzkim.

Jednocześnie chcemy, aby środki kontrole zapobiegały wszelkim próbom omijania sankcji, nie utrudniając jednocześnie ruchu handlowego – dodał Borrell.

Kilka dni temu litewskie koleje powiadomiły Koleje Kaliningradzkie, że od 18 czerwca wstrzymają tranzyt do Kaliningradu szeregu towarów objętych sankcjami UE. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło w poniedziałek, że Rosja uważa działania Litwy za otwarcie wrogie i naruszające międzynarodowe zobowiązania Wilna. Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow nazwał decyzję Wilna bezprecedensową i niezgodną z prawem.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KE zakazuje Polsce wydawania funduszy unijnych na „strefy wolne od LGBT”

EMA zatwierdza kolejny dopalacza pomimo braku zainteresowania obecnymi