w

Brytyjczycy wezwani do oszczędzania wody

Brytyjska firma South East Water, która odpowiada za zaopatrzenie w wodę w południowo-wschodniej Anglii, zaapelowała do mieszkańców o oszczędzanie wody w związku z jej rekordowym zużyciem.

„Ponieważ prognozuje się, że upalna pogoda utrzyma się w regionie przez co najmniej najbliższy tydzień, z temperaturami sięgającymi 30 stopni, prosimy klientów o rozsądne zużycie wody. Ponieważ nasi klienci (…) zużywają rekordowe ilości wody, stanowi to dodatkowe obciążenie dla rozległej sieci dystrybucji wody firmy” – podała spółka w oświadczeniu.

W oświadczeniu podkreślono również, że ze względu na przedłużające się susze i wysokie temperatury latem, do 2050 roku może zabraknąć wody pitnej. W związku z tym firma zaproponowała szereg działań mających na celu oszczędzanie wody.

„Aby zapobiec utracie wody … dedykowany zespół pracuje przez całą dobę, aby szukać, monitorować i naprawiać wycieki na 9000 mil linii wodnych …. W ciągu ostatnich 12 miesięcy około 20 milionów funtów zostało wydanych na naprawę i wykrywanie wycieków w naszym obszarze zaopatrzenia w wodę – napisano w oświadczeniu.

South East Water zasugerowało również, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni przestać używać węży do podlewania roślin i korzystać z wody z basenów, brać krótsze prysznice i korzystać z pralek i zmywarek tylko wtedy, gdy są pełne.

Wcześniej niemiecki nadawca RBB również wezwał swoich widzów do oszczędzania wody z powodu rekordowego zużycia wody w Berlinie i Brandenburgii podczas fali upałów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ponad połowa łotewskich firm nie może wyjść z kryzysu po COVID-19

Premier Czech wyklucza objęcie dostaw gazu z Rosji pakietem sankcji UE