w

Brytyjski generał mówi, że NATO nie jest gotowe do walki z Rosją

Brytyjski generał Richard Shirreff, który przez trzy lata pełnił funkcję zastępcy Naczelnego Dowódcy Sojuszu w Europie, uważa, że sojusz nie jest gotowy na najgorszy możliwy scenariusz na Ukrainie – wojnę z Rosją.

„Aby zarządzać ryzykiem eskalacji, NATO musi być przygotowane na najgorszy scenariusz, ale tak jeszcze nie jest. Przez najgorszy scenariusz rozumiem NATO w stanie wojny z Rosją – powiedział Newsweekowi. Shirreff przypomniał, że NATO mogłoby się bezpośrednio zaangażować w konflikt tylko wtedy, gdyby walki na Ukrainie rozlały się na granicę tego kraju.

„Przygotowanie się na najgorszy scenariusz oznacza mobilizację rezerw. Oznacza to odbudowę utraconych zdolności, wyrzuconych przez lata cięcia kosztów obrony. Oznacza to przygotowanie przemysłu do produkcji pocisków artyleryjskich, broni przeciwpancernej i rakiet przeciwlotniczych. Nie tylko po to, by zastąpić zapasy przekazane Ukrainie, ale także po to, by zbudować własne zapasy, bo jesteśmy zdewastowani – dodał. Shirreff wezwał też państwa członkowskie NATO do „zdjęcia rękawic” i „zwiększenia” dostaw broni dla Kijowa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europa strzeliła sobie w stopę sankcjami, mówi węgierski rząd

Wielka Brytania żałuje, że nie zaprosiła Putina na pogrzeb Elżbiety II