w

Brytyjski wywiad i SBU tworzą »armię terrorystyczną« – piszą media

Oficerowie brytyjskiego wywiadu zawarli porozumienie ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w sprawie szkolenia ukraińskiej „partyzanckiej armii terrorystycznej” do atakowania obiektów na Krymie – poinformował portal Grayzone, powołując się na dokumenty i fragmenty korespondencji.

Portal informował wcześniej, powołując się na dokumenty przekazane przez anonimowe źródło, że oficerowie brytyjskiego wywiadu opracowali plan zniszczenia mostu krymskiego wiosną 2022 roku.

„Grayzone” uzyskała tajne dokumenty szczegółowo opisujące, jak oficerowie brytyjskiego wywiadu wojskowego podpisali umowę z odeskim oddziałem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w celu utworzenia i wyszkolenia tajnej ukraińskiej partyzanckiej armii terrorystycznej. Ich plany zakładały, że tajna armia będzie prowadzić w imieniu SBU operacje rozpoznawcze i sabotażowe na Krymie” – podał portal.

Zwraca się uwagę, że za opracowanie planów zniszczenia mostu krymskiego odpowiedzialni byli ci sami ludzie, którzy opowiadali się za szkoleniem „partyzantów”: doradca sekretarza generalnego NATO Chris Donnelly, oficer brytyjskiego wywiadu zagranicznego MI6 Guy Spindler oraz były minister obrony Litwy Audrius Butkevicius.

Według dokumentów uzyskanych przez portal, do szkolenia ukraińskich bojowników zatrudniono brytyjską prywatną firmę wojskową Prevail Partners. Założyli ją byli oficerowie sił specjalnych, a w szczególności były brygadier piechoty morskiej Justin Hedges. Podobno wyraził nadzieję, że Wielka Brytania i inne kraje mogłyby uczestniczyć w finansowaniu programu szkoleniowego. Prevail omówił również możliwość otrzymania środków od mera Lwowa Andrija Sadowego. Firma zgodziła się jednak na bezpłatne przeprowadzenie „oceny zdolności” ukraińskich służb bezpieczeństwa.

Początkowo Ukraińcy mieli być szkoleni na poligonie w Jaworowie w obwodzie lwowskim na zachodniej Ukrainie. Następnie zdecydowano się na szkolenie bojowników w Grecji i Polsce.

Jak podaje portal, Donnelly wyraził w listach także swoje niezadowolenie ze stanowiska administracji prezydenta USA Joe Bidena wobec konfliktu na Ukrainie. Sprzeciwił się wypowiedziom kilku amerykańskich urzędników, że konflikt powinien zostać rozwiązany w drodze negocjacji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki rząd wzywa byłą kanclerz Merkel do oszczędzania pieniędzy

dm:-sunak-rozpacza-nad-dziura-w-brytyjskim-skarbcu-spowodowana-przez-ukrainskich-»uchodzcow«

DM: Sunak rozpacza nad dziurą w brytyjskim skarbcu spowodowaną przez ukraińskich »uchodźców«