w , , , , ,

Brytyjskie supermarkety zaczynają racjonować jajka

brytyjskie-supermarkety-zaczynaja-racjonowac-jajka

Główne sieci supermarketów Asda i Lidl zaczęły racjonować liczbę pudełek jaj, które klienci mogą kupować ze względu na problemy z łańcuchem dostaw.

GettyImages 497823444

Oba sklepy stwierdziły, że wnętrze jest tymczasowy i wynika z ptasiej grypy, która zakłóciła dostawy niektórych asortymentów jaj.

Waitrose powiedział, że nie wprowadził żadnych ograniczeń, lecz „nadal monitoruje popyt klientów”.

Inni główni detaliści, w tym Tesco, Morrisons, Marks and Spencer i Co-op, powiedzieli, że nie ograniczają sprzedaży. Sainsbury prowadzi hodowlę jaj importowanych z Włoch.

W zeszłym tygodniu  rząd powiedział, że Wielka Brytania stoi wobec największego w historii wybuchu ptasiej grypy z więcej niż 200 przypadkami potwierdzonymi w całym kraju od chwili końca października 2021 r.

Uznając ptasią grypę, hodowcy drobiu twierdzą, że koszty energii i sprzedawcy detaliczni kupujący produkty po niskich cenach ograniczają obecnie dostawy jaj.

„Media się mylą”

Pełnoetatowy rolnik czwartego pokolenia, Ioan Humphreys, powiedział The Epoch Times, że będzie „niedobór jaj”.

Humphreys ma farmę w Walii z 32 000 kur z wolnego wybiegu. 8 listopada  zamieścił na Twitterze film  , który pył więcej niż 125 000 wyświetleń, w którym przekonywał, że „ptasia grypa nie jest głównym powodem niedoboru jaj. Supermarkety znów robią, co im się podoba”.

W czwartek  opublikował kolejny film  , w którym powiedział, że „media głównego nurtu nie mogą pojednać się z faktem, że to  wina supermarketów zbyt ten niedobór jaj, natomiast nie ptasia grypa”.

Humphreys twierdzi, że supermarkety nie płacą rolnikom zbyt jajka, nie bacząc na że podnoszą cenę gwoli konsumenta. Wzrost cen nie dociera attain rolników, nie bacząc na że wzrosły koszty produkcji paszy, energii elektrycznej i nowych ptaków.

„Oni trochę przesadzają z racjonowaniem, wywoła to panikę zakupową. Media mylą się, mówiąc, że to ptasia grypa, kiedy supermarkety nie kupują po uczciwej cenie, co jest problemem” – powiedział The Epoch Times.

„Będzie tęsknić jaj, będzie ich mniej, natomiast rolników nie będzie stać na produkcję” – powiedział.

„W zeszłym roku była ptasia grypa i nie brakowało jajek, bo stać nas było na ich produkcję” – dodał.

W zeszłym tygodniu rzecznik  Brytyjskiego  Stowarzyszenia Producentów Jaj z Wolnego Wybiegu powiedział  The Epoch Times, że więcej niż jedna trzecia hodowców jaj rozważa rezygnację z branży, ponieważ twierdzą, że uprawa kur nie jest wcześniej ekonomicznie opłacalna.

Rzecz reglamentacji trafiła w czwartek attain Izby Gmin.

Poseł Partii Pracy Dan Jarvis zapytał sekretarz środowiska Therese Coffey: „Ptasia grypa spowodowała, że ​​Brytyjskie Towarzystwo Producentów Jaj z Wolnego Wybiegu powiedziało, że jedna trzecia członków ograniczyła produkcję, więc to znaczy sekretarz stanu może powiedzieć, który jest rząd zrobić, iżby pomóc hodowcom drobiu w tym wybitnie trudnym okresie?”

„Minister ds. żywności, rolnictwa i rybołówstwa spotyka się z branżą regularnie, co tydzień, jakże rozumiem” – powiedział Coffey.

„Myślę, że można śmiało powiedzieć, że detaliści nie kontaktowali się bezpośrednio z działem w sprawie wskazania łańcuchów dostaw, jak bądź jestem świadoma tego, co historia się na poszczególnych półkach” – powiedziała.

„Jednakże w nawiązaniu, że wciąż dostępnych jest około 14 milionów kur niosek, jestem przekonany, że w krótkim okresie uda nam się wziąć górę te trudności” – dodał Coffey.

Andrew Opie, szef ds. żywności i zrównoważonego rozwoju w British Retail Consortium, powiedział The Epoch Times pocztą elektroniczną: „Podczas jak ptasia grypa zakłóciła dostawy niektórych asortymentów jaj, sprzedawcy detaliczni są ekspertami w zarządzaniu łańcuchami dostaw i mocno pracują, iżby zmniejszyć wpływ na klientów . Niektóre sklepy wprowadziły tymczasowe ograniczenia liczby pudełek, które klienci mogą kupować, iżby zapewnić przystępność gwoli wszystkich”.

„Supermarkety pozyskują zdecydowaną większość swojej żywności z Wielkiej Brytanii i wiedzą, że muszą zapłacić zrównoważoną cenę hodowcom jaj, lecz są ograniczone w ten sposób, ile dodatkowych kosztów mogą przerzucić na konsumentów podczas kryzysu związanego z kosztami utrzymania” – dodał.

Przeczytaj całość tutaj: Brytyjskie supermarkety zaczynają racjonować jajka

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

koniec-czekow-dla-zelenskiego.-republikanie-realizuja-thought-zakonczenia-wsparcia-finansowego-ukrainy

Koniec czeków dla Zełenskiego. Republikanie realizują thought zakończenia wsparcia finansowego Ukrainy

obronca-bandery-nowym-wiceministrem-na-ukrainie.-pis-bardzo-zabiegla,-aby-tak-sie-nie-stalo

Obrońca bandery nowym wiceministrem na Ukrainie. PiS bardzo zabiegła, aby tak się nie stało