w

Bułgaria ubiega się o zwolnienie z unijnego embarga na import rosyjskiej ropy

Bułgaria uzyskała wyłączenie z embarga Unii Europejskiej na dostawy rosyjskiej ropy do końca 2024 r., jak donosi Sofia Globe, powołując się na premiera Kirila Petkova.

„Dziś zostanie zawarta ogólna konkluzja, bez dokładnych szczegółów dotyczących poszczególnych krajów, ale w rzeczywistych umowach, które zostaną opublikowane za dwa dni, Bułgaria będzie miała osobną klauzulę z odstępstwami specjalnie dla nas” – powiedział urzędnik cytowany w publikacji.
Według niego takie zwolnienie pozwoliłoby Sofii na dostosowanie przemysłu rafineryjnego do importu paliwa z innych krajów.

ZOBACZ: PKN Orlen będzie sprzedawał benzynę Węgrom za 5,57 zł. Polakom za 8 zł

Po pierwszym dniu szczytu w Brukseli przywódcom państw członkowskich UE udało się uzgodnić częściowy zakaz dostaw ropy z Rosji, co będzie miało wpływ na żeglugę. Według przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, problem dotknąłby dwie trzecie importu. Nowe środki ograniczające nie będą miały wpływu na paliwo rurociągowe. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że UE faktycznie ograniczy import rosyjskiej ropy o 90 procent do końca roku.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Google i Meta w tarapatach. Komornicy w Rosji wszczynają egzekucję grzywien

UE przyznaje, że nie może powstrzymać Rosji przed sprzedażą ropy do krajów trzecich