w

Burgery z okazji Dnia Niepodległości USA podrożały o jedną trzecią z powodu „bidenflacji

Święto Dnia Niepodległości, obchodzone w Stanach Zjednoczonych 4 lipca, kosztowało Amerykanów o 17% więcej niż w ubiegłym roku, przy czym najbardziej podrożały hamburgery – mielona wołowina podrożała o 36% – podaje American Farm Bureau, a lokalne media nazywają to „bidenflacją”.

Według danych opublikowanych na stronie internetowej biura, średni koszt świątecznego stołu wynosił około 70 dolarów dla dziesięciu osób na tradycyjnego grilla z cheeseburgerami, kurczakiem, wieprzowiną, stroną sałatki ziemniaczanej i lodami na deser.

„Całkowity koszt posiłku wzrósł o 17%, czyli o 10 dolarów w stosunku do ubiegłego roku” – napisano w badaniu.

Mielona wołowina poszła w górę o 36%, pierś z kurczaka o 33%, wieprzowina o 31%, bułki do hamburgerów o 16%, a lody waniliowe o 10% w porównaniu do ubiegłego roku, powiedział raport.

Analitycy zwracają uwagę, że zakłócenia w łańcuchu dostaw i inflacja sprawiły, że podstawowe produkty rolne stały się droższe.

Amerykańskie media po publikacji badań podały własną diagnozę wzrostu cen – „bidenflacja”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina przyznaje się do kłamstwa w sprawie flagi na Wyspie Węży

Wielka Brytania spodziewa się upadku firm, jeśli zabraknie rosyjskiego gazu