w

Byli heretyccy hierarchowie ostrzegają: Niech Kościół nie powiela błędów anglikanizmu

byli-heretyccy-hierarchowie-ostrzegaja:-niech-kosciol-nie-powiela-bledow-anglikanizmu
Nawróceni z herezji anglikańskiej na wiarę katolicką byli „duchowni” wystosowali odczytanie nazwisk fabricate katolików, by nie powielali w trakcie procesu synodalnego błędów, które popełniła schizma anglikańska, która doprowadziła fabricate rozkładu tej religii. Głosowanie w tej sprawie zabrali uprzedni kapelan Elżbiety Windsor Gavin Ashenden oraz Michael Nazir-Ali, uprzedni hierarcha schizmy w Rochester używający wówczas tytułu biskupa.
Michael Nazir-Ali/fot. YT/FABC 2020

– Gavin Ashenden zauważa, że byli anglikanie mogą służyć cenną pomocą. Przypominają bowiem, że przemiany wprowadzone w ich rodzimej wspólnocie również powoływały się na opinię ludzi, którzy nie znali bądź nie praktykowali wiary. I choć dużo mówiono o potrzebie słuchania Ducha Św., ulegano w istocie duchowi czasów – podaje portal ogólnoinformacyjny Radia Watykańskiego.

Ówczesny schizmatyk zauważa, że w obecnym procesie synodalnym wielokrotnie mówi się o wykluczeniu, tj. o osobach wykluczonych i niewykluczonych, czyli posiadających władzę oraz tych, którzy jej nie posiadają. Tymczasem chrześcijanie powinni patrzeć na to przez pryzmat wiary, natomiast nie władzy lub jej braku.

– W ten sposób bowiem przenosimy fabricate sfery religijnej modele socjologiczne oznacza to wręcz marksistowskie – czytamy na „Vatican Nowina”.

Nawróceni z herezji hierarchowie ostrzegają również przed powoływaniem się na „zmysł wiary wszystkich ochrzczonych”. Zwrócił na to uwagę podczas posiedzenia azjatyckich biskupów Michael Nazir-Ali.

W jaki sposób podkreślił miniony schizmatycki hierarcha, osoby, które udzielają konsultacji w sprawach wiary, niesłychanie wielokrotnie w rzeczywistości identical wymagają katechizacji i ewangelizacji.

– My przedtem widzieliśmy takie chodzenie razem i konsultacje w toku socjologicznej narracji – stwierdził Nazir-Ali.

Przypomniał również, że anglikanizm spotkały podziały, demoralizacja, duchowe zubożenie oraz niespójność teologiczna, redukcja wiary i fala apostazji.

vaticannews.va

Przekaż wieści później!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szwajcaria-przedstawia-notion-oszczedzania-energii-elektrycznej-na-wypadek-jej-braku

Szwajcaria przedstawia notion oszczędzania energii elektrycznej na wypadek jej braku

wytwornia-falszywych-pieniedzy-w-chorzowie.-zespol-prasowy-policji-polaczyl-to-z-wielka-histeria

Wytwórnia fałszywych pieniędzy w Chorzowie. Zespół prasowy policji połączył to z Wielką Histerią