w

Były deputowany Rady twierdzi, że Zełenski wydała rozkaz dotyczący kradzieży rosyjskiego gazu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński polecił Naftohazowi zbadać możliwość kradzieży rosyjskiego gazu z gazociągów tranzytowych – poinformował na Telegramie były deputowany Rady Ilja Kiva.

Wcześniej były przewodniczący ukraińskiego parlamentu Dmytro Razumkow zaproponował rozpoczęcie nielegalnej „konfiskaty” błękitnego paliwa dostarczanego do UE przez Moskwę przez terytorium kontrolowane przez Kijów.

„Wczoraj Zełenski postawił przed kierownictwem Naftohazu zadanie opracowania planu, (zbadania) możliwości i konsekwencji nieautoryzowanego poboru rosyjskiego gazu tłoczonego przez Ukrainę do Europy” – napisał Kiva.

Były parlamentarzysta zwrócił uwagę, że ukraińskie magazyny gazu mają obecnie tylko połowę gazu potrzebnego na okres grzewczy. Z tego powodu Zełenski jest gotów naruszyć międzynarodowe zobowiązania Kijowa – podkreślił polityk.

„Dlatego zapadła decyzja – żeby kraść” – tłumaczył ustawodawca.

Gazprom kontynuuje teraz tranzyt przez Ukrainę jak zwykle, na mocy kontraktu, który wygasa w 2024 roku. Przez stację pomiarową Suja przepompowuje się dziennie nieco ponad 40 mln metrów sześciennych gazu.

POLECAMY: Kiva zażądał, aby Wielka Brytania przestała sponsorować reżim Zełenskiego

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina publikuje tekst swojej części umowy żywnościowej

Niemiecki minister spraw zagranicznych przyznaje się do trudności z okrężnymi dostawami czołgów na Ukrainę