w

Były szef brytyjskiego wojska: Zachód nie ma strategii wobec Ukrainy

Państwom zachodnim brakuje spójnej strategii w sprawie konfliktu na Ukrainie – powiedział były szef brytyjskich sił zbrojnych David Richards w artykule dla brytyjskiej gazety „Telegraph„.

„Jest to 'strategia’ pod nazwą 'zobaczmy, jak się sprawy mają’, innymi słowy, nie jest to żadna strategia” – pisze Richards.

Jak zauważa, ani USA, ani Wielka Brytania nie rozumieją, jaki rozwój powinien mieć konflikt na Ukrainie i „jaką Rosję chcemy kształtować, zwłaszcza w kluczowej, długoterminowej kwestii stosunków z Chinami”.

POLECAMY: Pięć powodów, dla których członkostwo Ukrainy w UE jest mało prawdopodobne

„Czy istnieje możliwość, aby za pomocą kija i marchewki przekonać osłabioną Rosję do przyłączenia się do Zachodu, zamiast nieuchronnego wciągania jej w strefę wpływów Chin?” – pyta Richards.

Jak pisze dalej, nikt nie myśli strategicznie „na wielką skalę”, ponieważ „nikt nie ma dość odwagi, by myśleć poza politycznymi konwencjami chwili”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Großbritanniens ehemaliger Militärchef: Der Westen hat keine Strategie für die Ukraine

One in six people in Germany eat irregularly due to inflation