w ,

CBŚP rozbiło dwie grupy przestępcze zajmujące się handlem narkotykami i fałszowaniem przepustek „wolności”

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie podlaskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymali 12 osób w śledztwie dotyczącym dwóch grup przestępczych zajmujących się m.in. handlem narkotykami oraz wystawieniem poświadczających nieprawdę certyfikatów szczepień przeciwko COVID -19.

„Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku, prowadzą od wielu miesięcy czynności związane z działalnością zorganizowaną dwóch grup przestępczych, których członkowie w różnych konfiguracjach współpracowali ze sobą” – poinformowała rzecznik CBŚP, podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Wskazała, że jedna z grup zajmowała się handlem narkotykami, a druga organizowaniem zaświadczeń potwierdzających odbycie szczepienia przeciwko COVID-19.

„Z ustaleń śledczych wynika, że grupy tylko w przeciągu ostatniego roku mogły wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych, a także zrealizować kilkaset fikcyjnych szczepień przeciwko COVID-19” – podała.

„Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP, przy wsparciu BOA KGP i SPKP z Białegostoku, przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali 12 osób. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg różnego rodzaju narkotyków, 50 tys. zł złotych oraz kilkadziesiąt telefonów komórkowych” – wyliczyła podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Dodała przy tym, że w trakcie akcji śledczy znaleźli dokumentację medyczną i nośniki pamięci, które mogą mieć związek z przeprowadzaniem fikcyjnych szczepień.

POLECAMY: Wzrasta liczba przypadków reaktywacji wirusa ospy wietrznej po wstrzyknięciu COVID-19

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

„Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty m. in. udziału w zorganizowanych grupach przestępczych, uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia z Francji do Polski środków odurzających, powoływania się na wpływy i podejmowania się pośrednictwa w uzyskaniu przez inne osoby poświadczenia przez funkcjonariusza publicznego nieprawdy co do okoliczności mającej znaczenie prawne poprzez wystawienie certyfikatów potwierdzających fakt odbycia przez te osoby szczepień przeciwko COVID-19” – podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

„Wśród zatrzymanych jest również lekarz, któremu prokurator przestawił zarzut poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego co do okoliczności mającej znaczenie prawne poprzez wystawienie certyfikatów potwierdzających fakt odbycia przez te osoby szczepień przeciwko COVID-19” – zaznaczyła Prokuratura Krajowa.

Prokuratorzy wskazali, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec 11 podejrzanych wnioski o zastosowanie aresztu.

„Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 i 3 miesięcy” – przekazała PK.

„Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydani paszportu” – dodała Prokuratura.

Za zarzucane czyny może im grozić do 15 lat więzienia.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jurij Szatunow nie żyje. Przyczyną śmierci był atak serca

„Mamy kłopoty”. Niemcy odczuwają skutki sankcji antyrosyjskich