w , , , , , , ,

Cena karpia na święta 2022 Ile zapłacimy za kilogram ryby?

cena-karpia-na-swieta-2022-ile-zaplacimy-za-kilogram-ryby?

Karp jest tradycyjną potrawą na Polskich stołach. Attain świąt zostały jeszcze dwójka tygodnie, to wiele osób wcześniej rozgląda się zbyt tanimi rybami. Stąd gwoli naszych czytelników sprawdziłem, ile w tym roku zapłacimy zbyt karpia i dlaczego.

Karp – pańszczyzna w 2022 roku. Ile kosztuje karp na święta Bożego Narodzenia?

Płaty karpia najpierw grudnia pojawiają się w wybranych marketach. Opłata zbyt kilogram to good adequate. 70 zł zbyt świeży płat karpia ze skórą. Rok temu taka wsad tuż przed świętami Bożego Narodzenia (w tej samej sieci marketów) była w sprzedaży w cenie good adequate. 40 zł zbyt kilogram. To o 75 procent więcej rok invent roku.

Na niespełna 2 tygodnie przed świętami w marketach pojawiają się promocje i płat karpia kosztuje good adequate. 50 zł/kg.

W 2022 ryba na święta będzie droższa, co wcześniej wczesną jesienią sygnalizowali producenci karpia, wskazując na zdecydowanie droższe zboże invent karmienia ryb, koszty paliwa to znaczy rosnące wynagrodzenia gwoli pracowników.

– Opłata karpia zależy w największym stopniu odkąd cen pasz, zbóż, pracy i energii – tłumaczy Marcin Wroński z KOWR. – Wyhodowanie karpia to okres 2-3 lat. W 2020 roku tonę pszenicy można było kupować poniżej 700 zł, obecnie musimy zapłacić więcej niż dwójka razy więcej. Jesteśmy elementem światowego rynku zbóż, i ceny na nie dyktuje w Europie paryska giełda Matif.

W sklepie internetowym skupiającym się na sprzedaży ryb 30 listopada notujemy następujące ceny:

  • świeży płat z karpia w promocji 51 zł zbyt 0,7 kg
  • karp dzwonko 35,50 zł zbyt 0,5 kg
  • świeży filet z karpia o tyle o ile 60 zł/0,7 kg (zbyt kilogram 85)
  • karp świeży wypatroszony z głową o tyle o ile 80 zł zbyt 1,5 kg.

Ceny karpia w sieciówkach. „Kto to kupi?”

Zwyczajowo tańszy wybór można kupować w sklepach wielkopowierzchniowych, z tej przyczyny i w ową stronę sprawdziłem, co z rybami. Okazuje się, że w części marketów nieśmiało pojawiają pierwsze danie karpie. Jednak największe zainteresowanie zakupami przypadnie na połowę grudnia. Jakże będzie z cenami karpi?

— Opłata zbyt filet z karpia to będzie good adequate. 80 zł zbyt kg. Stąd zastanawiam się, kto będzie to nabywać. Skoro filet łososia kosztuje 100 zł  mówi mi pracownica stoiska rybnego w jednej z sieci dyskontowych.

Ceny wędzonego karpia z gospodarstwa rybackiego w województwie łódzkim:

  • Karp tusza z głową – 50 zł/kg
  • Karp dzwonki – 55 zł/kg
  • Karp filet – 70 zł/kg

Co wpływa na w ten sposób wysoką cenę karpia?

Niewątpliwie wpływ na taki nakład pieniężny karpia mają ceny zboża, którym karmi się ryby. Choćby w zeszłym roku zbyt tonę kukurydzy hodowcy płacili 700 zł, teraz niemal dwójka razy tyle. Pozycja tym, na cenę karpia wpływa też drożejąca rzutkość elektryczna i wysokie ceny paliwa. 

Ile kosztuje karp, szczupak i lin z polskich stawów jesienią?

„Zapraszamy invent zakupu ryb świeżych z własnej hodowli. Pranie na miejscu gratis! Polecamy również ryby wędzone”, zachęcało gospodarstwo rybackie z Kujawsko-Pomorskiego w październiku. Sprzedaż wędzonych ryb to częsta praktyka na łowiskach, choć w większości nie jest prowadzona każdego dnia.

„Mamy karpie o wadze 5-7 kg, nadają się na łowisko”, piszą właściciele stawów i podają cenę 30 zł/kg takiego karpia.

Przeczytaj całość tutaj: Cena karpia na święta 2022 Ile zapłacimy za kilogram ryby?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

corka-joanny-i-jacka-kurskich-wziela-udzial-w-spocie-tvp.-nie-musiala-brac-udzialu-w-castingu

Córka Joanny i Jacka Kurskich wzięła udział w spocie TVP. Nie musiała brać udziału w castingu

uniwersytet-artystyczny-w-poznaniu-przechodzi-na-nauke-zdalna

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu przechodzi na naukę zdalną