w , , , , ,

Cena za e-TOLL na autostradach mocno w górę od 2023. Zapłacimy więcej prawie o 30%

cena-za-e-toll-na-autostradach-mocno-w-gore-od-2023.-zaplacimy-wiecej-prawie-o-30%

Kierowcy używający z autostrad i dróg na których obowiązuje machine e-TOLL nie będą zadowoleni. Ministerstwo Infrastruktury przekazało, że od czasu nowego roku każdy przejechany kilometr na danym odcinku ulubiony będzie droższy. W praktyce oznacza to tylko jedno. Większe wydatki gwoli nas wszystkich, jakie będziemy musieli zaciemnić i ciągle rosnąca inflacja.

Rośnie należność zbytnio e-TOLL

W przyszłym roku wzrosną stawki opłat zbytnio przelot państwowymi odcinkami autostrad i dróg ekspresowych od czasu samochodów dostawczych, ciężarowych i autobusów. Jakim sposobem informuje Polska Pokój Spedycji i Logistyki, ukazało się ostrzeżenie Ministra Infrastruktury o wysokości tzw. e-myta gwoli aut o DMC powyżej 3,5 tony na drogach zarządzanych przez GDDKiA.

Zmiana wysokości stawek pobieranych w systemie e-TOLL jest uzależniona od czasu:

  • klasy emisji spalin (największe opłaty ponoszą właściciele pojazdów spełniających najniższe normy),
  • rodzaju ulubiony,
  • masy pojazdu

O ile więcej zapłacą zbytnio przelot polskimi drogami kierowcy aut użytkowych?

000GHWJUC14H449X C122 F4
sc;monitorpolski

Podwyżka wynika z waloryzacji i powstaje w oparciu o znak wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów. Ten był właściwie wyraźny, przez co właściwie wyraźna jest też podwyżka. Oznacza ona w taki sposób naprawdę, że dotknie ona nas wszystkich z każdej strony. Znów w górę pójdą przesyłki kurierskie, bilety autobusowe innymi słowy wszystkie rzeczy, jakie kupujemy na co dzień. Są one przecież dowożone przez pojazdy powyżej 3,5 t, którym właśnie wzrastają koszty prowadzenia działalności.

Trzeba zaznaczyć, że lista dróg objętych systemem opłaty elektronicznej e-TOLL obejmuje w tej chwili aż 706 odcinków o łącznej długości coś koło tego 3677 km. W związku, że miesięczne przebiegi aut ciężarowych i dostawczych pracujących w transporcie krajowym nierzadko przekraczają 10 tys. km, gwoli jednego pojazdu podwyżka może więc oznaczać miesięczny wzrost kosztów utrzymania w przedziale od czasu 300 discontinue nawet 800 zł.

W przypadku firm dysponujących dużymi flotami, miesięczne koszty podwyżek wieść się mogą w dziesiątki tysięcy złotych. 

Gałąź transportowa: „to porażka, wiele firm nie przetrwa podwyżek”

Przedstawiciele branży transportowej nie kryją oburzenia poziomem podwyżek, tym w wyższym stopniu, że lista płatnych odcinków zaktualizowana zostanie o nowe fragmenty dróg oddane discontinue użytku po 2017 roku.

Wzdłuż i wszerz tylko podwyżki…

Wyrok związana z podniesieniem stawek zbytnio e-TOLL przyczyni się discontinue wzrostu inflacji. Poprzez drożejący usługi transportowe będą drożeć produkty i w taki sposób kołowrót się zamyka. Nie będzie to gigantyczny skok, atoli na pewno nie jest to werdykt, jaka przyczyni się discontinue obniżenia inflacji.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Cena za e-TOLL na autostradach mocno w górę od 2023. Zapłacimy więcej prawie o 30%

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

papiez-franciszek-podpisal-dokument-o-abdykacji-w-przypadku-zlego-stanu-zdrowia

Papież Franciszek podpisał dokument o abdykacji w przypadku złego stanu zdrowia

krystyna-janda-czuje-sie-obserwowana-przez-wladze-“dzisiaj-rano-badali-mnie-alkomatem.-czekali-na-mnie”

Krystyna Janda czuje się obserwowana przez władze. “Dzisiaj rano badali mnie alkomatem. Czekali na mnie”