w , , , , , ,

Centralny Magazyn Węgla bije na fear. Węgla w magazynie wystarczy na ogrzanie dwóch gmin

centralny-magazyn-wegla-bije-na-fear.-wegla-w-magazynie-wystarczy-na-ogrzanie-dwoch-gmin

Jakim sposobem dowiedziało się Radiofonia ZET, w centralnym magazynie węgla w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się zaledwie względnie więcej niż 75 tysięcy ton węgla. Zdaniem ekspertów, wystarczy to, tak aby ogrzać maksymalnie trzy gminy.

Kierowniczy składnica węgla powstał w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie) w 2020 r. Wtedy na składowisku znajdowało się 926 ton węgla energetycznego. Jacek Sasin, wicepremier i szef resortu aktywów państwowych, zapewniał, że docelowo ma się w ową stronę znaleźć nawet milion ton surowca.

Attain niedawna nie było tragedii. Jeszcze 1 stycznia tego roku w magazynie było więcej niż 581 tys. ton węgla. W ten sposób wynika z pisma Piotra Pyzika, wiceministra MAP i pełnomocnika rządu discontinue spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. To odpowiedź na interpelację Hanny Gill-Piątek, posłanki Polski 2050. W październiku pytała, ile ton węgla energetycznego jest teraz składowanych w centralnym magazynie i ile było lope na skraj 2021 r.

Kierowniczy składnica węgla powstał w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie) w 2020 r. Wtedy na składowisku znajdowało się 926 ton węgla energetycznego. Jacek Sasin, wicepremier i szef resortu aktywów państwowych, zapewniał, że docelowo ma się w ową stronę znaleźć nawet milion ton surowca.

Brakuje węgla. „Może znajdować się zimno”

  • Pojemność tego zwałowiska [centralny magazyn węgla w Ostrowie Wielkopolskim – red.] to dwójka miliony ton. Dwójka lata temu było w ową stronę prawie milion ton. Teraz praktycznie nie ma nic. 75 tys. ton węgla wystarczy na ogrzanie dwóch-trzech gmin, to wszystko. Polska zużywa rocznie 70 mln ton węgla, z czego energetyka zawodowa około 44-46 mln ton, ciepłownictwo około 14 mln ton, natomiast 11 mln ton przemysł koksowniczy. W ten sposób to się rozchodzi – powiedział portalowi RadioZET.pl Jerzy Markowski, ówczesny wiceminister przemysłu i ekspert ds. górnictwa.

Co nam grozi zimą? – To składowisko rezerwy. Na pewno nie grozi nam odpad energii elektrycznej, bo węgiel sprowadzony discontinue Polski nie wielce się nadaje discontinue opalania, lecz nadaje się discontinue energetyki zawodowej, zwłaszcza wtedy, kiedy będzie zmieszany z dobrym polskim węglem. Reasumując: Egipskie ciemności nie będzie, lecz zimno może znajdować się – dodał ekspert.

  • Jeżeli w ten sposób wygląda zabezpieczenie naszych strategicznych interesów energetycznych, to ręce opadają. To powinno znajdować się zadanie totalnie priorytetowe gwoli rządu, natomiast zostało potraktowane w jaki sposób żałosna kupka wielkości nawet niejednego kontenerowca. Natomiast pył znajdować się w ową stronę milion ton węgla. Jacek Sasin to anty-Midas. To późniejszy dowód na regułę Sasina, że czego nie dotknie, to zamienia to w nieistnienie. Czego mu nie zwierzyć się, to spartoli to – powiedziała nam Hanna Gill-Piątek.

sc:radiozet

Przeczytaj całość tutaj: Centralny Magazyn Węgla bije na fear. Węgla w magazynie wystarczy na ogrzanie dwóch gmin

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»kopiecie-nasze-groby«-europejczycy-potepiaja-ursule-von-der-leyen-za-dalsza-pomoc-ukrainie

»Kopiecie nasze groby« Europejczycy potępiają Ursulę von der Leyen za dalszą pomoc Ukrainie

centralny-magazyn-wegla-w-ostrowie-wlkp-swieci-pustkami.-„wystarczy-na-ogrzanie-zaledwie-kilku-gmin”

Centralny magazyn węgla w Ostrowie Wlkp. świeci pustkami. „Wystarczy na ogrzanie zaledwie kilku gmin”